5 משרות העוסקות בתוכניות קומה ועיצוב פנים

בעת בניית בניין, נדרש ניתוח רב של תכנית קומה כדי להגיע למבנה בטוח ופנים מצוינים. ישנם מספר מקצועות הקשורים זה בזה החולקים משימה משותפת, כלומר: מהנדס, אדריכל, מעצב פנים, נגר ומנהל עבודה.

תכנית קומה היא דיאגרמה שחושפת את פנים הבניין המוצע כולל מכשירי החשמל, האביזרים וכל חלקי הבית. כדי ליצור יצירה יוצאת דופן, נדרש מאמץ צוות מתחומי מקצוע שונים כדי להגיע ליצירת מופת מאותגרת אמנותית. להלן העבודות הבאות הדורשות קריאת תכנית קומה ועיצוב פנים:

מהנדס

יש סוגים של מהנדסים, אבל באופן כללי מהנדס הוא מישהו שהוא גוף רב-תכליתי שאחראי על כל הפרויקט מתכנון, דרך ביצוע ועד תחזוקה. עם זאת, מי שעושה שימוש בתכנית קומה הם בדרך כלל המהנדסים האזרחיים. זה גם חלק מחובתם לקחת אחריות על עיצוב הפנים, אלא אם כן נשכר מעצב פנים נפרד. הוא מעריך את האתר שבו יתרומם המבנה וכן יוצר את העיצוב של הבניין, מה שנקרא פריסה או שרטוט. זה ישמש כאסמכתא מתחילת הבנייה ועד לסיום הפרויקט.

אַדְרִיכָל

מונח יווני, שפירושו בנאי ראשי; אדריכל הוא איש מקצוע מורשה האחראי על תכנון הבניין. המתווה חייב לעמוד במפרטי הבניין והתקנות הסטנדרטיים כדי להבטיח בטיחות.

מעצב פנים

עם היצירתיות המולדת שלהם, מעצב פנים בקיא בכל הנוגע לשיפוץ הבית שלך. מכיוון שהם מנוסים בכל הקשור לניתוח תוכניות קומה, הם מתאימים למהנדסים ואדריכלים.

נגר

לנגרים יש מספר משימות הכרוכות בהן: בנייה, מדידה, תיקון והתקנה. אלו מיומנויות שנרכשות או באמצעות ניסיון או הכשרה פורמלית. מכיוון שהמשימות שלהם כרוכות בדייקנות במיוחד כשמדובר במדידות, הם צריכים לעקוב אחר תוכנית ולהקפיד על כל פרט המוצג. שרטוט הוא חתיכת עיצוב או מתאר של המבנה שייבנה, הכולל את תוכניות הרצפה, חיבורי החשמל, הצנרת וכדומה. משם הם מסוגלים לגבש רעיון כיצד לבצע את משימתם. למרות שקריאת תוכניות קומה לא תמיד ישימה במיוחד לאלה שאין להם לימודים פורמליים, הם יכולים לקבל הנחיות ישירות מהמפקח. מכיוון שרבים מהנגרים הם גם עצמאים, אין זה יוצא דופן שמתקבלים לעבודה בכוננות. הם יקבלו תשלום מיד לאחר סיום העבודה, שהם בדרך כלל תיקונים, מחיצות והתקנת מדפים. במקרים מסוימים, הם מקבלים את האחריות להחליט איזה עיצוב יתאים בצורה מושלמת לחלק הפנימי שלהם.

מְנַהֵל עֲבוֹדָה

אדם שהוא אמון כללי על הפועלים במיוחד במסגרת בנייה. מהניסיון שנצבר ומהמיומנויות שברשותו, הוא בקיא בכל תחומי הפרויקט. אומרים שהוא אמן בכל ענפי הבנייה; לכן, ראוי להשוות למנהל פרויקט. כמנהיג הצוות, הוא בקיא בניתוח תכניות קומה בגלל הניסיון הרב שלו.

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *