לעתים קרובות אנו, כאשר אנו עוברים על מגזינים מבריקים המציגים תמונות של בתים יפים, שואלים את עצמנו איך הבית שלי יכול להיראות כך. האיזון העדין בין פונקציונליות ויצירתיות הוא מה שגורם לחדרים במגזינים מבריקים להיראות יוצאי דופן וזה ההבדל בין עיצוב פנים לקישוט.

עיצוב פנים צריך להיעשות בהקשר של החלל שיש לנו, האופי, תחומי העניין וסגנון החיים שלנו. המעצב המפורסם וויליאם מוריס הצהיר שאסור שיהיה לך בבית שום דבר שאינך יודע שהוא שימושי או מאמין שהוא יפה.

עיצוב חדר לפי הפונקציה; היו יצירתיים מבלי לאבד את הצרכים היומיומיים. למשל טרקלין משפחתי צריך ישיבה נוחה, טלוויזיה לצפייה; מקום לילדים לשחק וכן הלאה. לכן אנחנו צריכים לעצב אותו עבור הפונקציונליות הזו והתוצאה לא צריכה להיראות כמו שום דבר אחר.

התייחסו לחדרים כחלק מהשלם; טעות נפוצה שאנו עושים היא לעצב כל חדר בנפרד. חדרים צריכים לזרום אחד לתוך השני, מה שנותן מראה מרווח לבית. ניתן לשאת צבע ניטרלי נפוץ של קירות או ריצוף רציף בכל הבית כדי לאגד אותו יחד, וקירות מבטאים בצבעים או טיפול שונים יכולים להגדיר את הנושא לחדר המסוים הזה.

יותר מדי אחדות יכולה להיות משעממת; אל תגזים בהתאמה של כל הפריטים בחדר, חזור על אלמנטים בדלילות ואיזון אותם לאורך כל הדרך. לדוגמה, אם בחדר של ילד יש קיר מבטא צבוע כחול, הימנע משימוש באותו צבע בכל מקום, ברהיטים, מצעים, אביזרים וכו', אלא השתמש בשילוב של צבעים מנוגדים ומשלימים כדי להוסיף מגוון.

ליצור דגש; מכיוון שלחדרים במגזינים יש תמיד תכונה חזקה מסוימת המודגשת כמו יצירות אמנות, אח או טיפול בחלון, גם אתם עשויים ליצור מרכז עניין, אשר מושך את העין לאזור המאפיין הזה שגם מהווה השראה לעיצוב החדר.

מעריך שטח ריק; על ידי הגבלת השימוש בצבעים, טקסטורות חזקות, מוטיבים ורהיטים, נוכל ליצור אפקט של יצירת חלל ולהדגיש פרטים או חפצים נבחרים. תהיו סלקטיביים, התכונות של הרהיט האהוב עליכם כאשר נותנים לו מספיק מקום להעריך אותו, יגדלו בשווי הקישוט.

צמצם אביזרים; אל תהיה המום מהשימוש באביזרים. היעדר עומס יעזור לעין המבקר לנוע בקלות מחפץ אחד למשנהו ולהעריך את התכונות והאלמנטים שנבחרו באופן סלקטיבי. לדוגמה, אין צורך באוספים של יצירות אמנות תלויות כאשר פריט אחד או שניים מושלמים בצורה מרשימה יכולים ליצור את האפקט הדומה מבלי לגרוע מהארכיטקטורה של החדר.

כוח האור; הוא לעתים קרובות לא מוערך בפנים הבית והוא גם המבדיל העיקרי בין הבתים של מגזינים מבריקים והבתים שלנו. לשימוש בתאורה כאור צריכה להיות מטרה כפולה של יצירת האור עצמו, והאפקט הקסום שהוא יכול להציע אם משתמשים בו נכון. יש לנצל את האור הטבעי בחדר במלוא הפוטנציאל שלו על ידי אימוץ גישה מינימליסטית לחבישת החלונות שלך. לדוגמה, השתמש בחומרים שקופים כמו מלמלה, משי, וווילות מודפסות קלות.

לא פעם בשאיפה שלנו ליצור בית יפהפה של חלומותינו, אנו מנסים לחקות את מה שמוצג במגזינים לעיצוב הפנים בבתים שלנו, מה שמתברר כאכזבה, ומשאיר אותנו תוהים היכן טעינו. מה שאנחנו צריכים להבין הוא שכל חלל הוא ייחודי עם מערכת התנאים שלו, להראות כבוד לחלל; הכירו את הפונקציונליות, הישאר ממושמע ופעל לפי עקרונות עיצוב פשוטים כדי להשיג את המראה שקינאת בו במגזינים המבריקים.

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *