שני עמודי התווך של פרויקט עיצוב פנים מוצלח!

בכל פעם שאני חושב על עיצוב כלשהו, ​​בין אם זה עיצוב פנים או עיצוב מוצר, כמה דברים עולים לי בראש באופן טבעי. אלו הן בצורת שאלות.

החלק הטוב ביותר הוא שתשובות לשאלות אלו יכולות להוליד עיצוב מוצלח מאוד בפני עצמו. בוא נראה איך.

אם אני מתכנן לעצב רהיט, נניח מיטה זוגית, מיד אני מתחיל להתייחס למה שאני כבר יודע על מיטות זוגיות, איזו תמונה/תמונה שכבר ראיתי, משהו שראיתי באיזו חנות רהיטים וכו'. ..ואז אני מתחיל לחשוב על איזה חומר עלי לחשוב, התקציב, הממדים, קבוצת הגיל של האנשים שהולכים להשתמש בו וכו'… אם תענה על השאלות האלה אחת אחת על הנייר, תקבל שרטוט של תהליך העיצוב, כך שתוכל להמיר לשרטוטים טכניים, עם כל פרטי הנגרות ולבסוף המוצר.

בין השאלות שהוזכרו לעיל, חלקן קשורות ישירות לתפקוד המיטה הזוגית כרהיט.

מה זה אומר?

כשאני שואל את עצמי, מה צריך להיות המידות של מיטה זוגית? יש לי מעט מאוד חופש להחליט על מידות המיטה, כי יש נורמות מסוימות שיש לפעול לפיהן כדי לשרת את התפקיד הבסיסי שלה וזו נוחות.

אבל מה אם אני אגיד שאשמור על פני השטח הכללי של המיטה זהה, אבל אהפוך אותה לעגול בתוכנית. האם יהיה בסדר..

עכשיו כאן אני מנסה להשיג גם תפקוד וגם אסתטיקה, מבלי לוותר על הנוחות של האדם שישתמש בה.

אז במהלך כל תהליך עיצוב יהיו מקרים שבהם המעצב צריך לקבל כמה החלטות שבהן הוא צריך לשמור בצד את הרעיונות הכי פרועים שלו ולשים לב לתפקוד קודם.

לכן ההצלחה האמיתית של פרויקט עיצוב פנים היא איזון טוב בין פונקציה ואסתטיקה.

הבעת איזון מסוג זה באמצעות עיצוב אינה משימה קלה, כי פונקציה מקובלת בכל העולם, אבל אסתטיקה,

לא תמיד.

מה זה אומר?

יופי הוא תמיד יחסי. לכיור יש תפקיד אוניברסלי משותף של מכשיר לשימוש לשטיפת ידיים, אבל זה

יופי הוא יחסי. מה שיפה עבורי, אולי לא נכון עבורך.

אז לביטוי עיצובי יכול להיות סגנון ייחודי של המעצב עצמו. יתכן שלמעצב נוח יותר עם סוגים מסוימים של חומרים/גימורים/ערכות צבעים וכו'. שיכולים להשתקף בעיצובים שלו.

למרות הנגיעות האישיות הללו, עיצובים טובים תמיד נותנים מענה לצרכים של המשתמש קודם כל. למעצב טוב יש סוג מסוים של כוח משכנע בסגנונו שהוא/ה נוהג לבטא בעיצוב מבלי לוותר על אהבות/לא אוהבים של המשתמש.

ישנם מעצבים שיותר נוח להם לעצב רק חלל מסוג מסוים כגון חדרי אמבטיה, חדרי שינה, סלונים, חללים ציבוריים כגון מסעדות, מועדונים, אולמות כושר.

כמובן שזה לגמרי בחירה אישית, אבל יש את אותו מסר בעיצובים שלהם, הפגינו את האגו שלכם ותעצבו את הפרמטרים הטובים ביותר עם האפשרויות הגרועות ביותר שנלקחות בחשבון. זה מה שמוליד עיצוב נהדר.

אני מקווה שמאמר זה היה מועיל.

זכויות יוצרים Shrinivas Vaidya

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *