שלבי ניתוח ועיצוב מערכות של אתר מסחר אלקטרוני

איך להתחיל?

עיצוב אתר מסחר אלקטרוני הוא ללא ספק הדבר הטוב ביותר עבור מעצבי האתרים, מכיוון שהוא מאפשר להם להשתמש ביצירתיות שלהם במלואה. כיום, אתר eCommerce הפך להיות קובע הטרנדים הגדול ומזוהה יותר עם המוסר והרגשות של הלקוח. לכל אתר מסחר אלקטרוני יש USP ומשהו שמושך קונים לבקר באתר.

בין אם זה אמזון, איביי או עליבאבא, ההיסטוריה מספרת שכל אתר מסחר אלקטרוני מצליח כתב את סיפורי ההצלחה שלו בזמן העיצוב בלבד. כל האתרים הללו כל כך פופולריים בקרב המשתמשים לא רק בגלל השירותים שלהם או מגוון המוצרים שהם מציעים, אלא בגלל ממשק המשתמש הנהדר שלהם ועיצוב האתר הידידותי ביותר.

אפילו אדם שלא יודע הרבה על המחשב או האינטרנט יכול לבלות שעות באתרים אלו פשוט כי הם מספקים עיצוב ואדריכל ידידותיים מאוד. זה מסמל עד כמה חשוב העיצוב והניתוח של אתר המסחר האלקטרוני.

איך הכל מתחיל?

תחילת העבודה עם עיצוב אתר מסחר אלקטרוני היא אתגר גדול עבור המעצבים וגם עבור האנשים שיזמו את הרעיון הזה. להחזיק חנות מסחר אלקטרוני משלך נשמע די מהדהד, אבל נדרשת גישת הארדקור כדי לממש את הרעיון בעולם האמיתי. לפני שהתחלת בעיצוב חנות המסחר האלקטרוני שלך, עליך לקבל את התשובות לשאלות אלו מוכנות, כדי שבסופו של דבר תספק מוצר נהדר לקהל שלך.

מה המטרה של החנות שלך?

מה יהיו קהלי היעד שלך?

באיזה אזור או דמוגרפיה אתה מכוון ללקוחות שלך?

אילו מוצרים או קטגוריות של מוצרים אתה רוצה למכור דרך החנות שלך?

עם אילו מותגים מרכזיים אתה רוצה להתחבר?

מה יהיה התקציב הראשוני של החנות שלך?

ארכיטקטורת אתר ומסגרת תיל

עכשיו, מכיוון שיש לך את כל התשובות מוכנות איתך, זה אומר שאתה יכול להתקדם ולהיכנס לחלק האמיתי של העיצוב. ארכיטקטורת האתר וה-wireframe הם החלק הקריטי ביותר בחנות המסחר האלקטרוני. כמה אתה משקיע את המוח והיצירתיות שלך בעיצוב ארכיטקטורת האתר יכתוב את סיפור ההצלחה שלך. ההיסטוריה מספרת שגם לאחר שהשקיעו מיליוני דולרים, חנויות מסחר אלקטרוני רבות לא הצליחו למשוך תשומת לב מהלקוחות בגלל הארכיטקטורה וה-wireframe הלקויות שלהן. אמנם, אתה יכול לקחת כל חלק מהטכנולוגיה לעיצוב ממשק משתמש ידידותי וארכיטקטורת אתרים נהדרת, אבל היצירתיות שלך תהיה המפתח להצלחה.

כמה מרכיבים חיוניים וחיוניים של מסגרת תיל טובה וארכיטקטורת האתר

ניווט באתר

היתכנות דף הבית של האתר

תפריטים, תפריטי משנה ודפי מוצר

תכונת סל קניות

שער תשלום מאובטח ומהיר

סרגלי ברדפירור וצד

מבנה כותרת עליונה ותחתונה

הדמיית העיצוב

כל המתכנתים או המעצבים הגדולים תמיד לוקחים את השרטוט של העיצוב שלהם ומשתמשים בכישורי ההדמיה שלהם כדי ליצור העתק של העיצוב במוחם. זה ייתן להם את המחשבה הצרופה באיזו דרך הם נעים והאם הם לא נעים בכיוון הנכון. רוב המקרים, במהלך שלב ה-wireframe וארכיטקטורת האתר, אנשים מופנים מהרעיונות והיעדים המקוריים שלהם. כאן, הדמיה עוזרת להם להגיע לעיצוב מיינפריים המהדהד היטב עם הרעיון הראשוני שלהם.

התחיל עם התכנות

הטעם של העיצוב כולו הוא התכנות. ברגע שיש לך את ההדמיה הקולית לגבי הנושא והקונספט של עיצוב האתר שלך, אז הגיע הזמן לעשות קצת עבודה קרקעית ולהתחיל עם התכנות. לא משנה באיזו שפה או מסגרת אתה משתמש כמו Php או.Net, אבל חשוב שהתכנות חייב להתאים לרעיון הראשוני שלך.

החלק החשוב ביותר בתכנות הוא זרימת העבודה וניהול העבודה. עיצוב חנות eCommerce הוא באמת עסקה קשה עבור המתכנת מכיוון שהם צריכים ליצור אלפי דפים ולהטמיע טונות של פונקציונליות לעיצוב אתר נהדר ידידותי למשתמש.

CMS ורשתות העברת תוכן

החלק הקריטי ביותר בכל אתר אינטרנט הוא מסד הנתונים שלו. בעת עיצוב חנות המסחר האלקטרוני, עליך להקדיש מחשבה לקיים מאגר מידע מקיף ומורחב שיכיל את כל המידע באתר. אם אינך רוצה שיהיה לך בסיס נתונים סטטי, אתה בהחלט יכול ללכת עם ה-CDN's (Content Delivery Networks), שיסייעו לך לספק מסד נתונים יעיל עם זמן פעולה טוב בשרת, מה שאומר שהמשתמשים שלך ייהנו מהגלישה באתר האינטרנט שלך.

צור רכיבי CSS ו-Java מדויקים וטובים

גיליון הסגנונות של Cascade או הידוע בכינויו CSS יעזור לך לערב את מרכיבי העיצוב הנהדרים שבאמת יעריכו את המשתמשים שלך. כל משתמש רוצה לגלוש באתר ולקבל את העדפותיו לאלמנטים העיצוביים השונים. בין אם זה צבע הגופן, סגנון הגופן או צבע הכותרת או יכול להיות הצבע של תפריט הניווט הראשי שלך, כל אלמנט עיצובי של CSS משפיע על המשתמשים. בדומה ל-CSS, גם רכיבי ה-Java, במיוחד תמונות הפלאש, משפיעים לטובה על הלך הרוח של המשתמש, אך וודאו שאסור לכם לערב יותר מדי JavaScript או פלאש כי זה עלול להגדיל את זמן הטעינה של האתר והמשתמש לא אוהב את זה.

העלאת מוצרים לאתר

המוצרים הם התלהבות של כל חנות eCommerce; לכן יש לנקוט משנה זהירות בעת העלאת המוצרים לאתר. זו באמת עבודה מרגשת עבור המעצבים, אם אתה מעלה את החבורה העצומה של המוצרים בקטגוריות שונות. כאן צריכות להיות לך תמונות בחדות גבוהה של כל מוצר בודד ותמונות אלו צריכות להיות מקוטעות ולעבד על ידי מעצב מקצועי. עם זאת, חשוב גם שכל תמונה תהיה דחוסה לפני העלאה אחרת, זה יגדיל את זמן הטעינה בשרת והמשתמש לא יוכל לראות את תמונות המוצר כראוי.

בדיקה והשקה של האתר

עכשיו הגיע הזמן להשיק את האתר, אבל לפני כן עליך לשקול את האתר שלך לבדיקה. בדיקות הן לעתים קרובות המשפך האחרון דרך האתר שעובר לפני העלייה לאוויר באינטרנט. מהנדסי האתר המקצועיים עורכים באתר בדיקות שונות ומציעים דרכים טובות יותר לשיפור היתכנות האתר עבור המשתמשים.

לאחר שהאתר שלך עבר בהצלחה את הבדיקות, אז הגיע הזמן להעלות את האתר שלך לאוויר באינטרנט עבור המשתמשים ברעש גדול. ודאו שאתם חייבים לשקול טכניקות שונות של שיווק לתצוגה, PCC ושיווק דיגיטלי לקידום האתר שלכם בפני המשתמשים.

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *