רעיונות לעיצוב פנים לחיבור חללים

יש להעניק לעורקי הבית שלך, חללים מחברים את כל הכבוד שניתן בדרך כלל לחדרים בודדים. הם לא רק מברכים אותך אלא גם משמשים לפתות אותך לחדרים שמעבר. לאולם, למדרגות, למדרגות ולמסדרונות של בית יש תפקיד מרכזי, ובאמצעות המסגרת שהם יוצרים תוכלו לצפות בכל שאר החדרים. לעתים קרובות מאופיינים בפרופורציות הממוצעות שלהם, בצורתם הבלתי סדירה ובחוסר אור, אזורים אלה דורשים תשומת לב זהירה מאוד כדי להפוך לחללים מסבירי פנים נוחים שהם צריכים להיות.

השיקול הראשון של המעצב צריך להיות המבנה בפועל התוחם את החלל. על ידי הדגשת כל תכונות בפרופורציה מושלמת או מאוזנת היטב, אתה יכול להביא תחושה של סימטריה למה שאחרת הוא לעתים קרובות אזור לא מאורגן למדי.

אולי לרצפה יש קו מתאר קבוע: ניתן להדגיש זאת על ידי מתן שוליים בטיפול הרצפה שנבחר בצבע מנוגד. לחלופין, אם גובה התקרה נעים, ניתן להציג כרכוב או גבול אטרקטיבי כדי לשפר את הקו שבו התקרה פוגשת את הקיר.

לטיפול נועז בחלון שנראה טוב יש השפעה דומה. אתה יכול להסוות תכונות שפחות נעימות על ידי צמצום הפרטים שלהן או צביעתן (כלומר, באותו צבע כמו הרקע שלהן). אם השטח חסר לחלוטין מאפיינים גואלים, כדאי לשקול ליצור 'קנבס ריק' באותו צבע על כל המשטחים ולאחר מכן ליישם נקודות עניין באופן שטחי על הקירות (עם תמונות) או על הרצפה (עם שטיחים באזור) או על ידי הצגת ריהוט רופף מעניין.

חשוב להקים נקודת מיקוד בכל אזור – משהו נעים לעין לנוח עליו. זה עשוי להיות אח מוקף יפה, תמונה משפיעה, חלון פרופורציונלי או שטיח מהמם. מה שזה לא יהיה, וודאו שהוא ממוקם היטב וזוכה לטיפול בכוכבים אמיתיים בעזרת תאורה מעוצבת ומתחשבת.

כשמדובר בבחירת ערכות צבעים עבור חללי מעבר אלו, לאנשים יש נטייה לסטות לכיוון צבעי טווח בינוני תפלים, ובגלל המרחב המוגבל לפעמים, נמנעים מדפוסים חזקים. אבל הגישה ההפוכה מניבה לעתים קרובות את התוצאות המוצלחות ביותר. שטיח מעוצב בצורה נועזת, למשל, יכול להוסיף כמות עצומה של דרמה והתרגשות למה שאחרת עשוי להיות אזור חסר אופי מאוד, ומכיוון שאנשים בדרך כלל רק עוברים בחדר, אין סכנה קטנה להתעייף מהצהרה כה חזקה.

מכיוון שהחללים הללו פוגעים זה בזה – האולם המוביל למדרגות והמדרגות מובילות לאחר מכן למדרגות וכן הלאה – חשוב ליצור קשרים חזקים בין התוכניות בכל אחת מהן. הנחת אותו שטיח בכל אזורי החיבור הללו היא דרך מצוינת להעניק לבית שלכם תחושת אחדות.

המגבלות היחידות שיש לזכור הן ההשפעה של תנועה כבדה על הצבעים שבחרת והאפשרות של התנגשויות עם ערכות חדרים בודדים.

כאשר האור מוגבל יש לך שתי אפשרויות: או להילחם על האור (על ידי שימוש במשטחים מחזירי אור, צבעים בהירים ומראות) או, באופן לא שגרתי יותר, לקבל את החושך ולשחק מולו. על ידי צביעת אזור כזה בצבע כהה עשיר נפלא ושילוב של כמה אפקטי תאורה חכמים, אתה יכול לפעמים להפיק אפקט קסום.

מכיוון שייתכן שיש פחות להסיח את דעת העין בחללים המחברים הללו, תשומת הלב לפרטים הופכת לעיקרית. ידיות וציפויי דלתות, ארכיטרבים וכרכובים, מתגי תאורה וצלחות שקעים – כל אלה ראויים לתשומת לבך המיוחדת.

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *