רעיונות לעיצוב פנים: יתרונות וחסרונות של משי

משי הוא בד מדהים וקשה לנצח את יופיו. עם זאת, ידיעת היתרונות והחסרונות אמורה להבטיח כי נעשה בו שימוש היכן שניתן ליהנות מהתכונות הטובות ביותר שלו לאורך זמן.

משי – יתרונות

 1. כוח: משי בסיב הטבעי החזק בעולם. יש לו חוזק מתיחה טוב במיוחד מה שאומר שהוא מסוגל לעמוד בלחצים גדולים של משיכה.
 2. מרקם: כולם יודעים כמה נחמד למגע משי, יש לו מרקם חלק ורך שבניגוד לסיבים סינתטיים רבים אינו חלקלק.
 3. גְמִישׁוּת: סיבי משי הם מאוד אלסטיים. הוא יכול להימתח עד 20% מאורכו המקורי לפני שבירה. אלא אם כן גמישותו תיבדק לעתים קרובות, הוא יחזור לגודל המקורי.
 4. כּוֹשֵׁר הִתאוֹשְׁשׁוּת: בדי משי עמידים במידה בינונית לקמטים, מה שהופך אותם נהדרים גם לביגוד ומהווים חלום של מעצב פנים.
 5. יכולת עטיפה: לווילונות משי יש את גורם הוואו. הם כל כך פופולריים מכיוון שלמשי יש יריבים מעטים בכל מה שקשור לעייפות. הסיב גמיש ואלסטי וקשיח מספיק כדי להתמודד עם טיפול תכוף.
 6. נִקָיוֹן: בד המשי נשאר נקי יחסית. המשטח החלק שלו אינו לוכד לכלוך בקלות.
 7. יכולת ספיגה: סיבי משי יכולים בדרך כלל לספוג כ-11 אחוז ממשקלו בלחות וכתוצאה מכך קל להדפיס ולצבוע אותם. משי צבוע הוא בדרך כלל עמיד לצבע.

חסרונות של משי

 1. אוֹר שֶׁמֶשׁ: חשיפה לאור השמש מחלישה את בדי המשי. זה כמובן משהו שאתה צריך לשקול עבור תריסים ווילונות. משי גולמי הוא המתאים ביותר להתמודדות עם אור השמש.
 2. כְּבָסִים: יש לשטוף בדי משי עם חומר ניקוי עדין ובאופן אידיאלי על מחזור חלק יותר במכונת הכביסה. כתמי מים מופיעים בקלות על משי אך שטיפת הבד אמורה להיפטר מהם בקלות.
 3. עמידות בפני חרקים: חרקים אוהבים משי, במיוחד עש בגדים וחיפושיות שטיחים, ואם לא תיזהר הם עלולים להרוס את הבד שלך.
 4. עמידות לטחב: משי אינם רגישים במיוחד לטחב, אבל אם הם נשארים בחדר עם לחות גבוהה הם לא יסתדרו טוב במיוחד.
 5. השפעת החום: בטמפרטורות גבוהות המשי מתחיל להתפרק. לא רק שאור שמש ישיר יכול לגרום לנזקי חום אלא גם להיות מודעים לקרבה לכל מכשירי בישול.

יש איכות שיש למשי שקשה מאוד לכמת אותה ברשימת יתרונות ונגד. ל- יש הוד מסויים שקשה לייחס לה ערך. אם אתם מעוניינים בשימוש במשי, ההמלצה שלנו (בגבולות הסביר כמובן) תהיה ללכת על זה. לא סביר שתתחרט על ההחלטה.

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *