בדים ממלאים תפקיד חשוב מאוד בעיצוב הפנים. הוא מוסיף צבע, נוחות וערך אסתטי לחלל הפנים. עיצוב פנים הוא הכל על צבעים וערכת צבעים. הדפוס והסכמה קשורים לסוג הפנים ולאורח החיים של האדם המתגורר בו. בחירה טובה של בד יכולה ליצור או לשבור את הערך האסתטי. השוק מוצף בסוגים שונים של בדים או וילונות בין אם הודיים או בינלאומיים. סוגים שונים של בדים משמשים לריהוט, סדין, וילונות או אפילו מפת שולחן. תסתכל על סוגי הבדים שאתה יכול לבחור מהשוק ההודי שכרגע מבוקש והסיבה לבחירה בו.

המארג הוא זה שעושה את כל ההבדל

ישנם סוגים שונים של סיבים הנקראים סיבים טבעיים ואחרים הנקראים סיבים מלאכותיים. משי, כותנה, פשתן, יוטה וקשמיר הם חלק מהדוגמאות לסיבים טבעיים מתוך כל אלה כותנה ופשתן הם הבדים הפופולריים ביותר. סיבים טבעיים קלים לשטיפה, ניקוי, חסכוניים ואווריריים ומהווים פתרון מושלם לאקלים חם ולח. זה זמין בציור יד או דפוס רקום. לכותנה יש מראה דהוי ואילו לפשתן יש מראה מבריק. הסיב הטבעי הנוסף הוא צמר שמקורו בסיבים הטבעיים שנגזרו מכבשים ומשי שמקורו בפקעת תולעי המשי זמין בצבעים טבעיים שמתו כדי לייצר גוון וצבעים יפים שיהוו חלק מקולקציית המעצבים. סיבים מלאכותיים המעורבבים עם סיבים טבעיים מייצרים סיבים שאינם מתכווצים ועמידים בפני קמטים אך אינם מתאימים לאקלים לח בגלל יכולת הספיגה הנמוכה שלו.

צבע אותם

בדים נצבעים באמצעות טכניקות מסורתיות כמו Bandini, Ikat, ורקמה עליהם. הבד נצבע בטכניקה ובצבעים צמחיים. Bandini ידוע גם כקשירה וצביעה כאשר הבד נקשר וטבול בצבעים שונים ליצירת דפוסים ועיצובים שונים. לאחר מכן הבד הצבוע מטופל ומורח בשטח הפתוח לייבוש. סוג זה של צביעה פופולרי מאוד עבור כיסויי כריות ומצעים. צביעת Ikat משתמשת בחוט כדי להשתמש בצבעים בצבעים טבעיים ולאחר מכן ארוגים בדוגמאות שונות. בנוסף לסדינים ולכיסויי הכריות, השתמשו בו גם לייצור אהילים ומפת שולחן. ההבדל היחיד בין שני הצבעים הוא שהבד הארוג נצבע במקום שבו, כמו באיקט, יש לצבוע קודם את החוט ולאחר מכן לארוג לבד. עיצובי הדפסת בלוקים על סדיני המיטה או כיסויי הכריות הם גם אפשרות טובה וצבעונית להוספת צבע לפנים.

רקמה המשמשת כאלמנט של עיצוב

סדינים רקומים, מפת שולחן וכיסוי כרית פופולריים מאוד. סדין רגיל או כיסוי כרית מלא בעיצובי פרחים ועלים עם חוטי כותנה וסאטן באמצעות מחט כדי ליצור כמה עיצובים עוצרי נשימה. לכל מדינה יש עיצובים ודפוסים שונים כמו עבודת aari מאנדרה פראדש, גוטה מראג'סטאן, קאנטה ממערב בנגל, עיצוב פולקארי מפונג'אב ועבודות צ'יקנקארי מלוקנואו הן חלק מהרקמות המפורסמות בארצנו.

ריפוד לבדים

את הבד לספה, כסאות אוכל יש לבחור בהתאם לתנאי האקלים ואורח החיים של הלקוח. הבית עם ההמולה הרבה צריך לבחור בבדי כותנה עם פחות עבודת חוטים, עבודת מראה או עבודת זרדוסי, שכן זה עלול להתקלקל על ידי כביסה וניקוי מתמידים. הבד המשמש לריפוד צריך להיות רך ונוח לישיבה ממושכת. עור לא צריך במקומות עם אקלים לח מכיוון שהוא אינו אוורירי ונותן הרבה חום מכיוון שהוא לא נקבובי למרות שהוא נותן מראה מאוד מסודר ונקי לרהיטים. צבע עז של הריפוד מעניק לחדר מראה שיק עכשווי ואורבני.

וילונות לדלתות ולחלונות

משי, כותנה, פוליאסטר או זהורית הם הבחירה הפופולרית עבור הווילונות. יש להימנע מבד הקטיפה או האקארד הכבד במדינות חמות ולחות. למרות שצבע בהיר זורם חופשי הם הבחירה האוניברסלית של רבים. קל לתחזוקה וניקוי וקל משקל במיוחד ועמיד בפני כיווץ ועמיד בפני קמטים. פשוט שטפו והכניסו אותו יבש ואז תלקו לאחר שהתייבש לחלוטין. אם זרימת הווילון מטרידה וחוסמת את הדרך שבה ניתן לקשור אותם בקלות עם קרמיקה או עצם תיקיות וילונות מה שמחזיק אותו במקום וגם נראה מסודר ומסודר. יתרון נוסף של הבד הנקוף לבד וילונות אחר הוא שהוא אינו חוסם את האור והאוויר הטבעיים המגיעים מהחלונות או הדלתות.

שטיחים מקיר לקיר תמיד בסגנון

דרך נוספת להכניס צבע וחמימות בפנים היא הנחת שטיח צבעוני יפה בצבעים עזים ובהירים כדי לתת הגדרה לחדר וגם להסתיר את הריצוף שהוא מונח על שטיחים ושטיחים סלקט מחנות הריהוט או להזמין אותו באינטרנט. כדי להעניק לריצוף מראה אומנותי ומסורתי תוכלו לקנות שטיח פרסי או את השטיחים הנמכרים על ידי האורגים המקומיים של קשמיר בנוחות של ביתכם. הם עשויים בעבודת יד ומגיעים בכמה מהעיצובים עוצרי הנשימה ומוסיפים נופך מסורתי לריצוף הבית.

בחר בד מתוחכם ובמחיר סביר עבור סדינים, כיסויי כריות וכריות, שטיחים ווילונות כדי להשלים את המראה של חלל פנים עדכני עוצר נשימה אשר יקנא בגאווה שלך ואחרים.

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *