קריירות אופנה – רשימת משרות בענף האופנה

קריירה בתעשיית האופנה נשמעת זוהרת ורווחית. האם שקלת להיכנס לתעשיית האופנה, אבל אולי תחשוב שאתה לא יכול לנהל אותה? יש כל כך הרבה תפקידים ותפקידים שונים שאתה יכול לשחק בעולם האופנה. אחד לא בהכרח מעצב אופנה אבל עדיין יכול להיות בעל קריירה מצליחה מאוד בתעשיית האופנה.

היכולת להתפרנס עם דברים שאתה אוהב זה תמיד מהנה. אם אתם חובבי אופנה ואוהבים לראות סביבכם בגדים, אקססוריז או סקיצות יפות, כדאי שתשקלו להתחיל קריירה בעולם האופנה. להלן כמה תפקידים מרכזיים בעולם האופנה שבהם אתה יכול לקחת חלק – מעיצוב, הפקה, שיווק ועד רבים נוספים.

תִכנוּן

זוהי אחת המשרות הגבוהות ביותר בתעשיית האופנה. מעצבים אחראים להמשיג את הרעיונות שלהם על טרנדים ולממש אותם על המוצרים הסופיים שלהם. מעצבים יכולים להיות מועסקים על ידי חברות בעלות קבוצת מעצבים, או לעבוד עבור המותג ופס הייצור שלהם, או אפילו כפרילנסר המספק עיצובים לחברות שונות.

ישנם מספר סוגים של מעצבי אופנה:

1. מעצבי לבוש: ברור שמדובר במעצבי בגדים, החל מהלבשה תחתונה, בגדי ספורט, בגדי קז'ואל ועד לאופנת אופנה גבוהה, לגברים, נשים וילדים.

2. מעצבי הנעלה: הם מעצבים הנעלה לגברים, נשים וילדים מנקודת מבט בסגנון, כמו גם מנקודת מבט של בריאות כף הרגל.

3. מעצבי אביזרים: לאביזרים יש רחבה בהחלט – מתיקים, כובע, משקפיים ועד כפפות, צעיפים ותכשיטים.

הפקה

הייצור כולל דגימה של בגדים ואביזרים עד לייצור החלקים הסופיים שיימסרו לחנויות וללקוחות. עבודה מסיבית זו כוללת צוות של מקצועות שונים:

1. סחורה: הסחורות ממלאות תפקיד מפתח בתהליך הייצור של מוצר אופנה. הם אחראים על קניית חומרי גלם לייצור, בחירת בדים, טקסטיל ועיטור. הם צריכים לקבל החלטות על סמך תמחור, איכות והטרנדים העדכניים ביותר וחדשנות של חומרי גלם.

2. מעצבים טכניים: המעצבים הטכניים הם זה שאחראי לבצע התאמה במהלך כל הליך הדגימה לייצור. אולי הם לא אלה שעיצבו את הבגד אבל הם המומחים במתן חלופה לבגד כדי לשפר את התאמת הבגד.

3. יוצרי דפוסים: דפוס הוא הבסיס לבגד לתפירה. יצרני דפוסים מייצרים ומתחזקים דוגמאות לבגדים שמעצבים שרטטו. יצרני דפוסים הם אנשי מפתח במימוש בגד.

4. מדרגי דפוס: המידות של הבגד מתחילות בדירוג הדוגמאות. מדורגי דפוס הם מומחים ביצירת מפרטי מידות לגדלים שונים. הם אנשים חיוניים עבור כל מותגי אופנה, שכן גודל עקבי בין המוצרים יכול לשמור על נאמנות וביטחון לקוחות.

5. דגמים מתאימים: בסופו של דבר בגדים והנעלה מיוצרים כדי להרכיב נוחות וסטייל ביחד. התאמה היא חלק מכריע בתעשיית האופנה וההתאמה המדויקת ביותר היא להשתמש בדגם כגוף להתאמה.

לחברות רבות יש דגמים ייעודיים משלהן להתאמת הקווים שלהן, שיש להם את מדידת המידות המדויקת שהמותג דורש. לפעמים תראה מודעות שמחפשות דגמים לדגימה, מילדים, גברים, נשים ועד דגמים גדולים.

6. מומחי בקרת איכות: בקרת איכות היא בעלת חשיבות עליונה עבור כל סוג של מוצרים, ואינה יוצאת דופן בתעשיית האופנה. מומחי בקרת איכות בוחנים את איכות חומרי הגלם, כמו קילוף, כיווץ ודהיית צבע של טקסטיל ואיכות כללית של פריט אופנה, למשל, הרכבה כוללת של פריט אביזר.

7. מתכננים: מתכנני אופנה מתאמים באופן הדוק עם מעצבים, סוחרים וקונים כדי להחליט על תוכנית הייצור לעונות הקרובות. הם מסתכלים הן על הצד הייצור והן השיווקי תוך תשומת לב רבה לטרנד האופנה האחרון.

שיווק

שיווק חשוב לא פחות מהכנת פריט אופנה מושלם. בין אם זה שיווק בצד סיטונאי או קמעונאי, אנשים בשיווק אופנה נושאים במשימה לקדם את פריט האופנה לתוך העולם המשתנה הזה במהירות.

1. קונה אופנה/סוחרים קמעונאיים: סוחרי מוצרים הם אלה שקונים מוצרים מוכנים למכירה בחנות כמו חנויות כלבו. סוחרים אלה עורכים מחקרים ומנתחים את מגמת השוק, רצונות הלקוח היחסי ומניות. הם נושאים באחריות עצומה במונחים של רווחים, שכן העין לקנות את המוצר המתאים למכירות יכולה לעשות הבדל בהכנסות.

2. מומחי מכירות באולם תצוגה: חלק מהמותגים הבעלים של אולמות התצוגה שלהם, מציגים את הקולקציה שלהם לרוכשי אופנה (סיטונאים) כדי לבצע את ההזמנות שלהם. בהשוואה למכירות קמעונאיות, מומחי מכירות באולם תצוגה צריכים להכיר טוב יותר את הלקוח החוזר העונתי שלהם ולהיות מסוגלים לספק מידע מפורט על האוספים המוכרים.

3. מנהל חנות קמעונאית/בעלי בוטיק: מנהל חנויות קמעונאיות, מכירות ובעלי בוטיקים הם אנשי הקו הראשון מול לקוחות קמעונאיים כמוך וכמוני.

מקצועות אחרים הקשורים לאופנה

מלבד התחום של עיצוב, הפקה או שיווק של פריט אופנה, אדם עשוי להימשך לתפקידים אחרים כמו ככותב של מגזין אופנה, בלוגים מקוונים וניהול אירועי אופנה וכו'. להלן רשימה המדגישה את המשרות האפשריות האחרות הקשורות לתעשיית האופנה :

1. כותבי אופנה: סופרים או סופרים עצמאיים יכולים לכתוב עבור מגזינים, בלוגים מקוונים או אתרים על ביקורות, טרנדים והמלצות. כותבי אופנה יכולים להתפתח גם לעורכי מגזיני אופנה.

2. סטייליסטים אישיים:חלק מחנויות הכלבו מספקות שירותי סטיילינג אישי בעוד שלקוחות פרטיים מסוימים היו מעסיקים סטייליסט אישי שנותן להם המלצות בסטיילינג אישי.

3. ניהול אירועי אופנה/יחסי ציבור: ישנם אירועי אופנה חסרי שם הדורשים אנשי יחסי ציבור וניהול אירועים מקצועיים לטפל בהם. ישנן חברות יחסי ציבור המתמחות בקיום אירועים הקשורים לאופנה.

תפסו את ההזדמנויות!

מלבד הקריירות שהוזכרו לעיל בתעשיית האופנה, עדיין קיימות הזדמנויות רבות אחרות כמו צלם, מעצב תלבושות ודוגמניות קטלוגים/תצוגות אופנה וכו'. אחת הדרכים הנגישות ביותר לעדכן את עצמך בהזדמנויות עבודה ומגמת אופנה היא להיות פעילים בפורום אופנה ולהירשם למגזיני אופנה.

תפסו את ההזדמנויות ותיהנו מקריירת אופנה!

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *