קבלני אתר גלריה, שקרס כתוצאה מרעידת האדמה, נידונו ל-22 שנים ו-6 חודשי מאסר.

על הקבלנים סדאת עזר, מחמט שירין ייג'יט, שיימוס ייג'יט, קצין מהנדס אזרחי טבפיק דמיר, ו-ME, HMY ו-İ.HY נעצרו ברעידת האדמה Diyar Galeria Block B, רחוב מימר סינאן, מרכז ייניהיר במחוז. החקירה שנערכה על ידי הלשכה לחקירת רעידות אדמה שהוקמה במשרד התובע הראשי של הרפובליקה של דיארבקיר הסתיימה.

כתב האישום שהכינה הפרקליטות נגד הנאשמים, שביקשה עד 22 שנים ו-6 חודשי מאסר בגין עבירת "גרימת מוות ופציעה ליותר מאדם אחד ברשלנות מודעת", התקבל על ידי בית המשפט הפלילי הגבוה ה-11 של דיארבקיר. בית משפט.

בדו"ח המומחה שנכלל בכתב האישום נכתב כדלקמן:

"פרויקטים אדריכליים, בטון מזוין סטטי ואינסטלציה, המהווים נספח הכרחי להיתר הבנייה, הוכנו באופן חלקי, הבנייה נמשכה למרות שלא הושגה אשרת הקרקע, הבנייה נמשכה ללא היתר רשמי לאחר האיטום. בניית המבנה לא בוצעה בהתאם לתוכניות המצורפות לרישיון, לפי הבטון והחיזוק הקיים. אושר פרויקט בטון מזוין סטטי בשנת 1995.

הם פעלו בניגוד לחובת הזהירות והתשומת לב שלהם

מההערכה ומסקנתו של כתב האישום עולה כי "החשודים היו אחראים לטעויות ייצור שגרמו לקריסת המבנים, שלא מילאו את חובותיהם ואחריותם בשלבי הפרויקט, ההקמה וההשלמה. בניין קרס וכי הם לא מילאו חובת זהירות ותשומת לב ביחס לאותה תוצאה צפויה, בשים לב לידע המקצועי, ניסיונם ומומחיותם". בשם הציבור, כי החשודים האחראים יועמדו לדין בנפרד בעבירת "השתמשו בביטויים "ברשלנות ביודעין של גרימת מוות של יותר מאדם אחד ופציעה".

בכתב האישום נטען כי הנאשמים לא נקטו בזהירות ובתשומת הלב הנדרשת ממקצוע הקבלנות וההנדסה האזרחית ועל כן ביקשו להחיל עליהם את הוראת "שלילת זכויות מסוימות" לפי סעיף 53. /6 לחוק הפלילי של טורקיה.

בכתב האישום, בהטין ילדרים, אנדר תזגל, מחמט תזגל, מוחמד עזיז קדרי אוזילדיז, שנעצרו בעבר במסגרת החקירה ואשר נמצאו אשמים על ידי בית הדין הפלילי השני לשלום על סמך מצגת של מומחה. דו"ח בתיק, שפורסם בהתבסס על זמן השהות במעצר ואיסוף הראיות, מצא כי אין מקום להעמיד לדין 20 חשודים, בהם ניהת ילדים, רוחת שניגית וסלהטין אוזילדיז. .


חדשות המועברות למנויים באמצעות מערכת עדכון החדשות של AA (HAS) מסוכמות ומתפרסמות באתר האינטרנט של סוכנות Anadolu. אנא צור איתנו קשר כדי להירשם.Source link

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *