אמן רקע מעורב בתהליך האנימציה. הוא זה שמבסס את הסגנון, הצבע ומצב הרוח של הסצנה, כפי שהיא מאופיינת על ידי הסופר, המנהל האמנותי או הלקוח בסיפור. עבודתם של אמנים היא מאוד יצירתית וניתן לראות את היצירתיות הזו בסרטי קולנוע, טלוויזיה, משחקי וידאו וצורות אחרות של מדיה.

באנימציה, ציור הקו של הרקע לסצנה הוא פריסת רקע. זה לא הרקע המוגמר הצבוע בצבע אלא רק סקיצה.

פריסות רקע נמשכות מלוחות תכנון המגדירים את הפעולה והפרספקטיבה בסצנה. ההבדל בין אמן תכנון ואמן רקע הוא שאמן תכנון מצייר רקעים בסגנון גס ומפושט, אך מצד שני אמני פריסת רקע לוקחים אותם לשלב הבא על ידי הגדרת הפירוט והפרספקטיבה. עבודת הקו היא רק חלק מהרקע המוגמר.

מעצב רקע צריך לדמיין מיקומים חדשים כאשר הם נדרשים בתסריט ועליו לשקול את הפעולה של הדמויות כמו גם את מצב הרוח של הסצנה. רישומי עיצוב אלה ניתנים לאמני התכנון כדי להראות להם איך נראה מקום. הרבה יצירתיות מעורבת ביצירת מקומות שהפכו אמינים לאנשים בעולם הדמויות.

הרקע חייב לתמוך בנרטיב של הסיפור, והכי חשוב. מעצבים לוקחים בחשבון דברים כמו הסגנון האישי של הדמויות או השכונות הדמיוניות. אמנים מציירים מקומות שיש להם היסטוריה, כמו הצגת מה שקרה בעבר במקום מסוים, גם אם זה מעולם לא קרה הם מעצבים אותו כך שייראה כאילו אירוע כלשהו קרה במקום המסוים הזה. האמנים יכולים גם להראות את ההיסטוריה של מקום הרבה לפני שהדמויות בכלל היו קיימות.

מעצב רקע צריך לעשות שני דברים:

לעצב רקעים לנוף חדש, וכן

לצייר/לצייר את הרקעים האלה עבור האנימציה הסופית.

חלק מהאולפנים שוכרים אמני רקע שצובעים לחלוטין את הרקע הסופי. ולפעמים ציירי רקע ממלאים גם את תפקיד המעצב שבו הם יוצרים לוקיישנים חדשים בעזרת קצת עזרה מהמנהל האמנותי. כל ציירי ומעצבי הרקע עוקבים אחר סגנון ייחודי המבוסס על האנימציה.

לכל קריקטורה יש סגנון ייחודי משלה ומעצב הרקע צריך ליצור מקומות שיכולים להיות אמיתיים ושמתערבבים בסגנון האמנותי של הקריקטורה.

אין הרבה הבדל בין עבודות של ציירי רקע, אמני רקע ומעצבי רקע.

עבודת אמן רקע

אמני רקע רבים משתמשים בשיטות מסורתיות כמו ציור או ציור כדי ליצור רקעים.

אמנים עשויים להשתמש במדיה דיגיטלית כגון Adobe Photoshop כדי לייצר רקע רצוי לסיפור.

אמן רקע זקוק לפרטים וכדי לעשות זאת הוא מתקשר עם המנהל האמנותי, הבמאי, העורך או הכותבים מעת לעת על מנת לבסס מושג איך הרקע הרצוי צריך להיות.

הם עשויים לכלול ציור בעיקר מקשי רקע או צילום ביסוס להגדרה יותר.

צריך לבקש אישור סופי לתמונות רקע.

אמן רקע צריך לעבוד בתוך מועדים צפופים ובקרות תקציביות.

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *