פאנל MUSTAFA AKKAD SULTANBEYLİ מהתחרות השלישית של סרטים קצרים – עיתון "קרטלי"

תחרות הסרטים הקצרים הבינלאומית השלישית של סולטנבילי תציין את יום השנה ה-18 למותו של הבמאי המאסטר מוסטפא אקאדי. חייו והקולנוע של הבמאי הראשי ידונו בפאנל "מחלב להוליווד: מוסטפא אקאד" שנערך במסגרת התחרות.

המנהלת הכללית של הקולנוע של משרד התרבות והתיירות של הרפובליקה של טורקיהעם תמיכה עיריית סולטנבילי ייושם תחרות הסרטים הקצרים הבינלאומית השלישית של סולטנבילי מתכונן לפגוש את הקהל שלו. בתוך הפרויקט יום שישי, 24 בנובמבר, קולנוע AKM YeşilçamHalep'ten Hollywood'a: מוסטפא כאן עם הפאנל ייזכר הבמאי מוסטפא אקאד, שהשפיע רבות על הקולנוע העולמי, במלאת 18 שנים למותו.

פאנל "מחלב להוליווד: MUSTAFA AKKAD".

תחרות הסרטים הקצרים הבינלאומית Sultanbeil, שבה זוכרים מדי שנה את אחד השמות החשובים של תרבות ואמנות, מתקיימת השנה על שמו של הבמאי המאסטר מוסטפא עקאדי. את פני הקהל מקבלים מבחר סרטי תחרות קצרים שהוכנו לכבוד הבמאי הראשי. בקשר ליום השנה ה-18 לעזיבתו מאיתנו.שִׂיחָה"ve""עומר מוהתר" הוא אורגן כדי להחיות את זכרו של אכד, שהתפרסם בעולם בזכות סרטיו.Halep'ten Hollywood'a: מוסטפא כאןכותב קולנוע בפאנל שכותרתו " טובא אוזדן דניזיַצרָן כמיל יבוז ועיתונאי טוראן קיסלצ'י דן במנהל מהיבטים שונים.

"מבחר מיוחד" לזכרו של מוסטפא עקאדי

במבחר שהוכן במיוחד לאכד, אחת מאבני היסוד של הקולנוע, דריה אויגורלר נמלה תינוקתמאת מהמד אקיף ילדיז סִימבִּיוֹזָהמאת סמי סאגמן הטוב בחיי יום יפהמאת סלין אורקן משהו שכל אחד יכול לעשותמוחמד אוזן טלאי ומחמד פתיח דטגולולו קוֹצֵב כולל סרטים.

שלושה באנרים מיוחדים

במסגרת התחרות נוצרו שלושה פוסטרים מיוחדים כדי להפוך את המאסטר במאי לבלתי נשכח. המעצב החזותי Gokhan Yeter, שיצר עבודות מקוריות תחת מטריית d'Art Duvar, יצר תמונות מסט של שני סרטים אכדיים חשובים כשלוש פוסטרים מיוחדים נפרדים. אנתוני קווין ואיירין פאפאס, שניים מהשחקנים החיוניים של הבמאי הראשי, הוצגו על פוסטרים עם תמונות שלהם על הסט.

באירוע יתקיימו הקרנות סרטים, כאשר הסרטים הקצרים הבולטים של השנה יוצגו לקהל בקטגוריות לאומיות ובינלאומיות בהשתתפות צוות הצילום. מרכז התרבות מוחסין יאזיקוגלו Ve קולנוע AKM Yeşilçamו בחינם זה יקרה. יש טקס הענקת פרסים יום ראשון, 26 בנובמבר היום איסטנבול סרט אטלס משנת 1948הוא יתקיים בסנט.

לְהַצִיג: מבחר מיוחד (לזכרו של מוסטפא אקאדי)

נמלה תינוקת

סִימבִּיוֹזָה

היום הכי טוב בחיי

משהו שכל אחד יכול לעשות

קוֹצֵב

הִיסטוֹרִיָה: שישי, 24 בנובמבר, 16.00 – 18.00

מקום: קולנוע AKM Yeşilçam

לוּחַ: Halep'ten Hollywood'a: מוסטפא כאן

רמקולים: טובא אוזדן דניז – צמיל יבוז – טוראן קיסלצ'י

הִיסטוֹרִיָה: שישי, 24 בנובמבר, 19.00 – 21.00

מקום: קולנוע AKM Yeşilçam

מוסטפא אכד:

הבמאי הסורי-אמריקאי מוסטפא אקאד נולד ב-1 ביולי 1930, בנו של קצין מכס מחאלב. אקאד, שהכיר את הקולנוע בזכות בתי הקולנוע הנודדים שראה בילדותו, מחליט להיות במאי וכשמלאו לו 18, למרות כל הקשיים, הוא נוסע לאמריקה בתמיכת אביו.

תחילה למד תיאטרון באוניברסיטת קליפורניה, לוס אנג'לס (UCLA), ולאחר מכן השלים את התואר הראשון שלו באוניברסיטת דרום קליפורניה (USC). במערכת יחסים של אמן-שוליה, הוא לוקח שיעורים מהבמאי האמריקאי סם פקינפה, שמלמד אותו לעשות סרטים.

כתוצאה מעבודה ארוכה ומאמצים, מתסריט ועד צילום, הוא סיים את הסרט המפורסם בעולם Çağrı בשנת 1976. בגרסה האנגלית של השיחה, Hz. בעוד אנטוני קווין מגלם את חמזה, עבדאללה אל גייס משחק את אותו תפקיד בגרסה הערבית. המטרה של אכד היא להסביר את האסלאם למערב דרך השפה שלהם, השחקנים שלהם ושפת הקולנוע שהם רגילים אליה. עכ"ד, במקרה זה, ה"ז. הוא הפיק יצירה שאי אפשר לעמוד בפניה על חייו של מוחמד.

סרט נוסף שהבמאי הראשי מציג לעולם האסלאם הוא הקופרודוקציה האמריקנית-לובית של אריה המדבר מאת אומר מוהטאר. בשיחה Hz. גם אנתוני קווין, שזכור כגילום חמזה, מגלם בסרט זה את התפקיד של עומר מוכתר.

לבמאי, שתופס מעמד מיוחס בקולנוע ההוליוודי כמעט בכל סרט שביים או הפיק, יש את הכינוי "הסבא של סרטי ליל כל הקדושים" לסדרת ליל כל הקדושים שהפיק. שמונת הסרטים האלה, שביימו במאים מגוונים כמו ג'ון קרפנטר וטומי לי וואלאס, מפיחים חיים חדשים בז'אנר האימה. בעשור האחרון שלו, אמן הסרטים המאסטר עבד על סרט על חייו של צלאח א-דין, אך למרבה הצער, לפני שהספיק להשלים את הפרויקט הנפלא הזה, הוא נפצע בפיגוע התאבדות בעמאן, בירת ירדן, ב-9 בנובמבר 2005 . ומת ב-11 בנובמבר.

Source link

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *