עיצוב פנים ניהול צבע – כיצד להשתמש בצבע וליצור בית יפהפה

העין האנושית יכולה להבחין בכ-7 מיליון צבעים שונים – איך למצוא בדיוק את ערכת הצבעים המתאימה לבית שלך?

המטרה של כל פרויקט צביעת עיצוב פנים היא ליצור מראה שכבות המעניק תחושה של הרמוניה, שלמות ואישיות לחדר. ההבנה כיצד צבעים עובדים יחד וכיצד צבעים גורמים לך ולאורחים שלך להרגיש, היא חיונית ליצירת חדר מוצלח.

ישנם 8 מרכיבים לניהול צבע:

1. החל את פלטת הצבעים של עיצוב פנים קלאסי.

כל מעצב לומד את הכלל הקלאסי של החלת פלטת צבעים 60-30-10: 60%: הצבע הראשי שלך, 30%: צבע משני ו-10%: צבע הדגשה. בחר את הצבע האהוב עליך להיות הצבע הראשי, המשני או המבטא.

2. השתמש באביזרים להדגשת צבע. הטיפ הזה חוסך זמן, חוסך כסף ומציע מגוון בלתי מוגבל. אביזרים משתנים בקלות, וכתוצאה מכך מראה מעודכן באופן מיידי לאורך עונות השנה.

3. התאם ערכי צבע. שימו לב לבהירות ולכהות היחסית (ערך הצבע) של הצבעים בפלטה שלכם. היצמד לערכי צבע דומים, אם יש לך שלושה צבעים.

4. התאימו צבעים למטרות החדר. ראשית שאלו את עצמכם 'איזו תחושה אני רוצה ליצור?'. לאחר מכן בחר את ערכי הצבע שלך בהתאם למטרות החדר. ערכים קובעים מצבי רוח. נייטרליים יוצרים אלגנטיות שקטה. פסטלים שלווים ורגועים. צבעים מרהיבים נותנים אנרגיה ותיבול לחלל משעמם אחר. בחר את הבחירה שלך, כלומר: בחר מצב רוח אחד; אל תשלב אותם בתוך חדר.

5. צור אחדות צבע. אם אתה כל כך מתלהב על צבע אחד שאתה רוצה לחדר בצבע אחד, אתה יכול. אתה תשיג מראה שכבות נפלא על ידי שינוי עוצמת הצבע בערכת הצבעים המונוכרומטית של החדר שלך.

6. שלבו הפכים. צבעים מנוגדים נראים נהדר ביחד. צבע אחד יכול להיות הצבע הדומיננטי, השני או המשני או צבע המבטא. בתכנון שלך, נסה מה מתאים לך: ערבב והתאם עד שתגיע נכון, ולאחר מכן החל את נוסחת הצביעה שלך בחדר שלך.

7. בחרו אנלוגיות צבע רגועות. צור טווח צבעים אנלוגי, על ידי הוספת שני הצבעים הסמוכים לצבע האהוב עליך בגלגל הצבעים. זה בדרך כלל נותן אפקט מרגיע.

8. כלול שחור/לבן. אל תשכח לכלול טיפה של שחור ולבן. בדיוק כפי שהיית עושה בציור כדי לגרום לצבעים שלך 'לפוצץ', כלול קצת שחור וכלול קצת לבן בסכמת הצבעים הכללית.

איפה להתחיל

הטבע הוא מקור טוב לבחירת צבעים ושילובים. כך גם יצירות האמנות המוצלחות שאתה אוהב וכבר בבעלותך. חפש רעיונות גם במקומות אחרים. אולי תרצה גם לדפדף במגזין מעצבים אחרון כדי ללמוד אילו צבעים הם אופנתיים ולקבל רעיונות ייחודיים. ניסוי בתוכניות שלך.

אם אתה שוקל שיפוץ חדר גדול, תחילה תכנן את הצבעים שלך על נייר. צור דוגמיות והדבק אותן על לוח, כדי שתוכל לראות איך החדר שלך ייראה בסיום. לאחר מכן, לאחר שיישמת את 8 כללי הצבע הללו על העיצוב הקיים שלך על נייר ומצאת ערכת צבעים מבריקה שעומדת לעבוד על ידי ניסוי על נייר, החל אותה על החדר עצמו.

ייתכן שלא תזדקק לשיפוץ צבע מלא. גם אם רק תבצע שינוי אחד, זה כבר יכול לעשות נס לקהל שלך. בהצלחה בעיצוב.

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *