המטרה העיקרית של עיצוב מגורים היא נוחות מותאמת אישית. והמפתח בהשגת נוחות בעיצוב פנים הוא ללכת מעבר לחזותי בלבד (ביחד: חלל, צבע ותאורה). עיצוב פנים יוצא דופן נותן מענה לכל החושים; הוא כולל את חושי השמיעה והמגע, ואפילו את חוש הריח. על ידי הפעלת כל החושים, ניתן להשיג הרמוניה אמיתית במרחב.

הוויזואלי

עיצוב פנים הוא בעיקר ויזואלי. כאשר אנו רואים פנים מעוצבים בטלוויזיה ובמגזינים, הצבע הוא האלמנט העיקרי שמרשים אותנו; זה כנראה מה שנותן את הרושם החזק ביותר, וזה אפילו בלי להזכיר את הפסיכולוגיה של הצבע. אבל מה משפיע על הצבעים שאנו רואים? אור כן. איכות התאורה חשובה כל כך בעיצוב פנים מכיוון שהיא משפיעה על האופן שבו אנו רואים את הצבעים הללו, ולכן, על האופן שבו אנו מגיבים באופן לא מודע לצבעים.

אבל האלמנט החשוב ביותר שתורם להיבט הוויזואלי הכולל לעיצוב מגורים הוא המרחב. זה אפילו חורג מהוויזואלי – זה מלא ממדי ובעיקר, אם לא טהור, פסיכולוגי. אם חלל צפוף או גדול משפיע על איך אנחנו מרגישים בחלל הזה. לא רק המרווח בין הקירות, אלא המרווח בין הרצפה לתקרה, והמרווח בין רהיטים ואלמנטים מבניים – כל אלה תורמים לרושם הכללי שאנו מקבלים מחלל.

בעיניים עצומות, אנחנו לא יכולים לראות את החלל שבו אנחנו נמצאים. אבל החלל חורג מעבר לחזות הפשוטה. בהתחשב בעיוורים הסובלים מלקויות ראייה, רק כאשר אנו נעים בחלל אנו מקבלים את מלוא התחושה שלו. לכן ארגונומטריה – הנוגעת למדידות של מידות רהיטים בהתייחס לגוף האדם ולתנועה – היא כה חשובה. ותכנון החלל מבוסס על זה (או שצריך, בכל מקרה). כך גם "צורה עוקבת אחר פונקציה".

יופי והרמוניה

הדבר החשוב ביותר בוויז'ואל בבית הוא שמדובר ביופי – זה בלהיות מוקף ביופי. היופי הוא בעיני המתבונן, כן; זה סובייקטיבי. כולנו מגיבים באופן ייחודי לצבעים, אלמנטים ומוטיבים שונים. מה שיפה בעיני עשוי להיות מחריד עבורך ולהיפך. לכן זו אמנות לתרגם את הטעם שלנו, לדעת מה יפה (ומכוער) לנו, ולשקף אותו אל החלל שלנו וליצור בית יפה והרמוני עבורנו.

הרמוניה מעסיקה את כל החושים. מלבד החזותי, הוא מפעיל את חושי השמיעה, המישוש והריח. אם מניחים בצד את הטכניות של עיצוב אקוסטי (המדע העוסק בסאונד), ניתן לשלוט בחוש השמיעה בחלל על ידי שימוש בטקסטיל – כמו בשטיחים, כריות, וילונות וכו'. כמו בחוש המישוש, זה הוא המקום שבו נכנסת איכות הרהיטים, כגון ספות ומיטות (שם הטקסטורה משחקת את התפקיד החשוב ביותר). וכמו עם חוש הריח?

ובכן, זה לא מתכוון להיות כל כך טכני. למען האמת, מה שרצינו לומר במקור לגבי חושי השמיעה והריח בבית היה שהאזנה למוזיקה שעושה לנו טוב, והדלקת נרות ריחניים שאנחנו אוהבים את הריח שלהם ושמרגיעים אותנו – זה כיצד נוכל להוסיף מיידית נופך של יופי בבתים שלנו.

זה המקום שבו עיצוב המגורים הוא החשוב ביותר ומציב רקע יפה והרמוני לחיי היומיום שלנו. מכיוון שעיצוב פנים למגורים עוסק בבתים שלנו, הוא משפיע על חיינו בכך שהוא משפיע על הרגשתנו בחלל שבו אנו מבלים את רוב זמננו – בו אנו מתעוררים, סועדים, מבלים עם יקירינו והולכים לישון כל פעם. לַיְלָה. למה לא לבחור להיות מוקף ביופי?

עיצוב פנים למגורים

עבור עיצוב פנים למגורים, אתה יכול לסמוך על אלבדו דיזיין כעיצוב מושלם, השירות הטוב ביותר והמחיר הנמוך ביותר מובטח.

עיצוב פנים

כל מה שאתה צריך עבור עיצוב פנים, אלבדו עיצוב הוא פתרון אחד עבורך.

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *