עיצוב פנים ידידותי לסביבה – מדריך ליצירת פנים בר קיימא ואקולוגי

לעתים קרובות לא מבינים שהחומרים המשמשים לעיצוב פנים עלולים לאיים על הסביבה או אפילו על הבריאות שלך. זו תמיד אפשרות נבונה לחפש מעצב פנים ידידותי לסביבה שיוכל להביא את הרעיונות שלך לחיים שלך במחיר סביר תוך הבטחת החומרים המשמשים לא מסכנים את הסביבה או מסכנים אותך לבעיות נשימה ועוד. תנאים.

צֶבַע

שלל פתרונות ידידותיים לסביבה נמצאים בשוק אם רק מחפשים אותם. צבע ידידותי לסביבה הוא אחד, צבעים וגימורים קונבנציונליים הם די מסוכנים אם יש להאמין לדיווחים מדעיים וחקירות של מעצבי פנים. אומרים שהם משחררים פליטות רעילות ברמה נמוכה הרבה אחרי שהתייבשו על הקירות שלך. צבעים עם תרכובות אורגניות נמוכות נדיפות (Low-VOC ו-No-VOC) הם הפתרון. אתה יכול להרגיש את ההבדל שהם נקיים מריח, הודות למחסור בכימיקלים מזיקים. חלק מהצבעים הידידותיים לסביבה הללו יקרים עם זאת ועשויים לבטל אותם בתקציב. אבל חשוב לזכור שכמעט בלתי אפשרי ליצור 100% צבע לא רעיל ולא אלרגני למרות שהיצרנים טוענים כך. מה שאפשר לעשות הוא להשתמש בצבעים שיש בהם ריכוז פחות של האלמנטים המזיקים וזה למעשה מה שהם הצבעים Low-VOC ו-No-VOC.

טפט

עבור אלה שרוצים להוסיף קצת חיוניות לקירות שלהם, טפטים ידידותיים לסביבה נמצאים בסביבה. הבעיה עם הטפטים הרגילים נעוצה בדיו המשמשים בזמן הייצור. טפטים ידידותיים לסביבה כוללים דיו על בסיס מים; דיו אלה מודפסים על נייר נטול כלור המתקבל מיערות המנוהלים במיוחד למטרה זו. ניתן להשתמש בדבק נמוך-VOC לקישוטי קיר קלים ובינוניים על בסיס נייר.

שטיחים

לאחר שסיימתם עם הקירות הגיע הזמן להפנות את התשוקה לעיצוב הפנים לרצפה. סכנת הזיהום עם שטיחים וריצוף בשימוש בדרך כלל היא שהתקנתם יכולה למלא את האוויר הפנימי בשפע של VOC או תרכובות אורגניות נדיפות. כלולים ב-VOC אלה חומרים מסרטנים כגון פורמלדהיד ובנזן. בוודאי לא הייתם רוצים שעצמכם או יקיריכם ישאפו את החומרים הרעילים הללו. אתה לא יכול לברוח מזה, כי התרכובות האלה עלולות לקחת שנים להתפוגג, הרבה אחרי שהריצוף שלך הושלם. יתרה מכך, הטיפול שנעשה על מנת לשמור על השטיחים נקיים מעשים, אדמה ולחות כרוך בכימיקלים רעילים. השטיחים עצמם עלולים למשוך חומרים רעילים ו-VOC מחוץ לבית. החדשות הטובות הן שניתן להשתמש בעיצובי פנים ידידותיים לסביבה גם כאן. יש מגוון רחב של אפשרויות ריצוף ידידותיות לסביבה הכוללות במבוק, שעם, אריחי מתכת וזכוכית ממוחזרים, לינוליאום, אבנים ועצים בני קיימא ומוחזרים.

אריחי שטיח

בדוק ריבועי אריחי שטיח מודולריים שניתן להשתמש בהם במקום השטיח המסורתי, אריחים אלה מוחזקים על הקרקע על ידי נקודות דבק. הם דומים לשטיח הרגיל כאשר כל האריחים נופלים במקומם יחד, אך עשויים מחומרים ממוחזרים לחלוטין וניתן למחזר אותם שוב ושוב ריבוע אחר ריבוע. אם ליכלכתם ריבוע אחד בטעות, אפשר לתת אותו למיחזור בזמן שתקבלו אריח חדש!

שימושים לבמבוק

במבוק הוא אופציה מצוינת גם לריצוף ידידותי לסביבה. מעצבי פנים יכולים לתת לך רעיונות חדשניים לשימוש בבמבוק לא רק לריצוף אלא למערך של ריהוט פנים. אריחי מתכת ממוחזרים זמינים באלומיניום כמו גם פליז מהסוחרים נהדרים עבור חדר האמבטיה, רצפות המטבח והקירות. הם נחשבים לעתים קרובות כהצהרות עיצוב פנים אופנתיות. הם זמינים בגימור מלוטש, מט או מחוספס, הם יכולים לספק את הטעמים הדקורטיביים של רבים, במיוחד להציע ניגוד לעץ המשמש במקומות אחרים בחדר.

עץ בר קיימא ומוחזר

עץ בר קיימא ועץ משוחזר הם אפשרויות נהדרות לעיצוב פנים והם עובדים עבור רצפות כמו גם רהיטים. יערות נעלמים במהירות הולידו את הצורך במוצרי עץ ברי קיימא. מוצרי עץ אלו מיוצרים מעץ מיערות מנוהלים. ההבדל בין יער רגיל לבין יער מנוהל הוא שהאחרון לעולם אינו נהרס בניקוי צלול אחד (כריתה ברורה) כפי שקורה ביערות אחרים. רק עצים נבחרים מוסרים, ומשאירים אחריהם מגוון מיני עצים שונים. לאחר מכן כל אזור של יער מנוהל ונוטע מחדש, ונותן מחזור של 30 שנה של התחדשות של היער שיושלם לפני שהכריעה תתחיל שוב. מערכת זו אינה מדלדלת את הארץ מכיסוי העצים שלה והיא גם מבטיחה אספקה ​​מתמדת של עצים.

כך יכולים מעצבי פנים לגלות אם הרהיטים או אביזרי העץ שהם רוכשים עשויים מעץ מיערות ברי קיימא ומנוהלים. חותם ה-Forest Stewardship Council (FSC) הוא אחד החותמים האמינים, השני הוא "SmartWood" של Rainforest Alliance, ותוויות SCS ו-"Green Seal" מ-Scientific Certification Systems. FSC פועלת ברחבי העולם כדי להבטיח שימוש אחראי ביערות העולם. הסמכת FSC נופלת רק על מנהלי ויצרני יערות אשר עמדו בסטנדרטים הסביבתיים והחברתיים הגבוהים ביותר בכל שלבי מחזור ייצור העץ, מהיער ועד השוק דרך המפעל. אין דרך טובה יותר לאזן בין האינטרסים של החברה, הסביבה והתעשייה.

מיטות, מסגרות מיטה, שידות, שידות לילה ואביזרים זמינים כולם מעץ בר קיימא שאושר על ידי ה-FSC וארגונים אחרים, בעוד שמוצרי עץ משוחזרים קיימים גם כן. מוצרי עץ משוחזרים עשויים מעץ ששימש בעבר במבנים וריצוף. לא כורתים עץ טרי כדי ליצור מוצר עץ משוחזר.

ולבסוף…

אם תחליטו להפוך את הסביבה לבטוחה יותר עבור כולם, יש הרבה אפשרויות שתוכלו לנסות. החל מהרצפה, אתה יכול להתאים כל דבר, מרהיטים ואביזרים ועד ריצוף וקירות. רעיונות ידידותיים לסביבה חדשים יותר צפויים לעלות בשוק גם כן. התחל את המהפכה הידידותית לסביבה!

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *