עיצוב פנים וכיצד להפוך למעצב מצליח

מעצב פנים הוא אדם שתפקידו להכניס צורה למקום הכי יפה בחייכם – הבית שלכם. האחריות של אנשים אלו היא לעצב לא רק את הבתים והדירות היפים ביותר אלא גם משרדים, מוסדות תרבות (מוזיאונים, תיאטראות, בתי קולנוע), מוסדות חינוך (גני ילדים, בתי ספר, מכללות, מכונים, אוניברסיטאות), מוסדות ספורט (איצטדיונים, ספורט). ארמונות), מפעלים תזונתיים (קנטינות, בתי קפה, מסעדות), מפעלים רפואיים (בתי חולים, מרכזי בריאות, רפואה מונעת, מרפאות), משרדים ציבוריים ועוד. מעצבי פנים גורמים לסביבה שלנו להיראות יפה ככל האפשר. בהתחלה הם מבינים מה היית רוצה שיהיה לך, אחר כך הם מדמיינים את זה, ורק אחרי זה הם יוצרים את זה.

מקצועו של מעצב פנים אינו קל שכן הוא זקוק לא רק יד יצירתית ודמיון נפלא, אלא גם קצת השכלה בתחום זה. העניין הוא שמקצוע המעצב מאחד כמה מקצועות נפרדים – מקצוע של אמן, ושל מאפר, פסיכולוג ומנהל ואפילו מומחה לשיווק. בהתאם לשלב העבודה הוא מבצע פונקציות של מקצועות שונים.

אדם שמוכן להיות מעצב מקצועי צריך ללמוד תעודה או לכסות קורס תואר בעיצוב פנים. מה שהכי חשוב בחינוך מסוג זה הוא שהוא נותן אוריינטציות נכונות בדמיון וממלא תפקיד חשוב בפיתוח הכישורים היצירתיים של האדם. המקצוע של מעצבת פנים קשור בעיקר לנשים כיוון שהוא דורש תפיסה רגישה. עדיין בימינו, גם הרבה גברים מתעניינים בזה.

יש להזכיר כי מעצב פנים יכול לקבל שכר גבוה למדי. אבל צריך גם להיות מקצוען אמיתי בתחום הזה. אם אדם רוצה להיות מעצב פנים מצליח, מספר העצות הבאות יעזרו מאוד.

ישנן דרכים שונות להפוך למצליחן. להלן כמה מהשלבים השימושיים שיש לבצע כדי להפוך לכזה:

השלב הראשון הוא אימון עיניים:

רק אדם עם עין טובה לעיצוב יכול להפוך למעצב נחמד. במילים אחרות, ברגע שמעצב רואה אובייקט של יצירתו העתידית, הוא או היא צריכים להיות מסוגלים להגדיר באופן מיידי מה נעשה נכון, מה לא בסדר ומה צריך לשפר בפנים החדר הזה. זו עצה טובה שמעצב פנים צריך לאמן את העין שלו כל הזמן. אבל השאלה היא איך הוא יכול לעשות את זה? קודם כל צריך להקשיב לדעות של אחרים לגבי מה הם אוהבים ומה לא. לאחר מכן, יש לסקור מגזינים מפורסמים המדגימים את נטיות העיצוב הפופולריות ביותר של החיים העכשוויים, לבקר באופן קבוע בחדרים המעוצבים להפליא. חוץ מזה, אפשר לקבל יותר ניסיון בתחום תוך כדי השתתפות בגלריות אמנות, אולמות תצוגה של רהיטים, חפצים היסטוריים ובתים מקסימים מעוצבים למכירה.

השלב השני הוא חינוך עצמי:

אין ספק, מעצב פנים טוב צריך להיות בעל ידע מעולה בקישוט הבית כמו סגנונות קישוט, חיפויי קירות, סוגי ריצוף, טיפול בחלונות, תכנון חלל, שימוש בצבעים, אור, ריהוט, אביזרים וכו'. אפשר ללמוד את יסודות העיצוב דרך האינטרנט חינוך בעזרת אתרים מיוחדים. היום יוצאים לאור הרבה ספרים בעיצוב פנים. חוץ מזה, דיבור עם מעצבים מנוסים יותר יעזור מאוד.

השלב השלישי הוא יותר תרגול:

נכון נאמר שבכל תחום תרגול הופך את האדם להרבה יותר מנוסה ואמירה זו נוגעת גם לקישוט הפנים. אף פעם לא צריך להפסיק להתאמן כי העבודה הנפלאה שנעשתה בעבר מסוגלת לתת הרבה נראות וידע. ממש כמו כל פעילות אחרת, גם פעילותו של מעצב פנים מצריכה למידה ותרגול מתמידים. זה יעזור לפתח את הכישרון והכישורים של האדם.

השלב הרביעי הוא התנדבות:

בעוד שאדם אינו מעצב פנים מצליח, יש לעודד אותו לשרת אנשים אחרים עם הידע שלו בתחום. למרות שזה לא יביא הרבה כסף או אפילו לא כסף בכלל, צריך להיות בטוח שהוא יקבל משהו הרבה יותר חשוב – ניסיון. התנדבות לעבוד עבור אחרים תעזור לאדם להפוך למעצב מעולה בעתיד. חוץ מזה, יהיו לקוחות שכבר סומכים עליו או עליה ויכולים לייעץ למעצב הזה לאנשים אחרים.

השלב החמישי הוא יצירת תיק עבודות:

חשוב מאוד שלכל מעצב פנים יהיה תיק עבודות. תיק עבודות הוא דוגמה לעבודה של מעצב המשמש להצגת יצירות אמנות, שימוש בצילומים וכו'. תיק עבודות עשוי יפה יהווה את הערובה שלך לכבוש את תשומת הלב של הלקוח שלך, אז וודא שתיק העבודות שלך באמת נהדר!

השלב השישי הוא קבלת עבודה או עסק:

עבודה: על מנת להפוך לסופר מעצב פנים, למעשה חשוב מאוד לקחת עבודה. ניסיון ותרגול בתחום זה ממלאים תפקיד גדול בפעילות העתידית של כל מעצב פנים. לכן, לאחר שסיים את קורס עיצוב הפנים יהיה נפלא לקבל עבודה של מעצב פנים בהקדם האפשרי.

עסקים: אנשים רבים עובדים טוב יותר באופן עצמאי. לכן עדיף יהיה להקים עבורם עסק משלו. זה ייתן הזדמנות לחשוף את יצירותיו באופן עצמאי, ובכך, כל הקרדיט יתקבל ישירות.

השלב השביעי הוא התבוננות:

כדי להפוך למעצב רגיש באמת צריך להתבונן בטבע מכיוון שהטבע הוא הדוגמה הטובה ביותר לעיצוב נפלא. טיולים להרים או ליער יעזרו מאוד. שזירת ענפים, מדרונות של צוקי הרים וציפויים יפים של מערות יכולים להציג דוגמה מקורית לפרויקט חדש של מעצב שניתן להפוך למציאות מאוחר יותר. צריך להיות מאוד קשובים שכן גם במקום הכי פשוט אפשר למצוא פתרון יצירתי של עיצוב. מעצב אמיתי לא צריך לפחד מניסויים ולהשתמש בחומר חדש בעבודתו שמעולם לא נעשה בו שימוש (עץ, אבנים). חשוב מאוד לנסוע למדינות המייסדות של אמנויות, לשים לב לסוגים שונים של תרבויות – תרבויות סין, הודו, מצרים, רומא העתיקה ולהשתמש בהישגים אלו בעבודה.

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *