עיצוב הבית הודי – עיצוב פנים פנג'בי לבית שלך

אם אי פעם שמעתם על הודו, רוב הסיכויים ששמעתם הרבה על פנג'אב. בקלות אחת המדינות המפורסמות ביותר של הודו בזכות התרבות התוססת והאנשים החרוצים שלה, פנג'אב היא אחת המדינות המובילות במדינה. השפע של הטבע הפך את הארץ הזו לקערת האוכל של הודו, והאנשים העובדים הקשים עשו לעצמם שם ברחבי העולם.

מלבד המהפכה הירוקה, דבר נוסף שמפורסם מאוד בפנג'אב הוא התרבות התוססת ביותר שלה. צורות מוזיקה פנג'אבית מדבקות עם הקצב הקצבי שלה מהוות חלק מהותי כמעט בכל סרט שיוצר על ידי תעשיית הקולנוע ההודית המפורסמת, בוליווד. בעוד פנג'אבים הם התחת של בדיחות רבות, היכולת שלהם להפוך את הסיכויים על ראשם מכובדת היטב.

כשזה מגיע לעיצוב הבית של פנג'אבי, יש שתי טרנדים ברורים שצצים – הכפרי והאורבני.

הראשון הוא הכפר או הטרנד הכפרי, שבהם העיצוב די פשוט. ריהוט פשוט כמו מיטות ארוגות מקליפת יוטה ומקומות ישיבה על הקרקע פופולריים. המטבח מופרד בדרך כלל מהבית הראשי. כשהאוכל מוגש, הגברים אוכלים קודם והנשים אוכלות אחר כך.

הכפרים של פנג'אב מייצרים גם כמה פריטי עיצוב בית פופולריים. אחד מהם הוא ה-Phulkari המפורסם, כלומר רקמה צבעונית מאוד באמצעות חוט כותנה עבה ועשויה ממרחי מיטה, כיסויי פוך וכו '. לפעמים רקמת פולקארי מסורתית משמשת בחלקה גם לעיצוב חלקים קטנים יותר כגון כיסויי כריות דקורטיביים, תה נעים, כיסויי שולחן ומחצלות. בדרך כלל ניתן לאסוף צורה זו של רקמה באמפורומים המציגים תרבות פנג'אבית, ירידי תרבות או אפילו חנויות מקוונות.

תוצרת מפורסמת נוספת היא הכותנה 'דורי'. ה-durrie הוא בעצם מחצלת פשוטה עשויה כמובן כותנה ומשמשת לרוב כשטיח רצפה. לעתים קרובות הוא משמש גם כמצעים, או מתחת למזרנים כדי למנוע החלקה של בגדי המיטה. הצבע הכחול כהה הוא הפופולרי ביותר, צבעים כגון אדום, ירוק, אפור, חום זמינים כולם. ה-durrie עמיד לאורך זמן, רב תכליתי בשימוש שלו ומעשי מאוד.

כלי פלדה עדיפים לשימוש בפונג'אב הכפרית. צפו לכוסות פלדה בגודל גדול שמכילות כמעט ליטר שלם של 'לאסי' או חלב חמאה, המשקה הקיץ המועדף של פנג'אב הכפרי. אפילו מים וחלב מוצעים בכוסות הענקיות הללו ובדרך כלל מצופה מהאורחים לסיים את כל העניין!

מחוץ להרבה בתי כפר פנג'בי תמצאו אריחי קרמיקה צבעוניים המקשטים את הכניסה או את הקשת הראשית. זה שוב עולה בקנה אחד עם הטבע הטבוע של הפנג'אבים לנסות ולהראות את עושרם לעולם.

דבר מעניין שאתה עשוי לשים לב לבתים כפריים בפנג'בי הוא מיכלי מים מעוצבים. כך תמצאו ציפור בטון גדולה בגודלה יושבת על גבי בית אחד, סוס על בית אחר, כדורי כדורגל רבים, אפילו מטוסים ופסלים של מתאבקים! שוב אקשר את זה לתכונה הבסיסית של פנג'אבית של חיפוש תשומת לב והצגת עושר.

במאמר הבא שלי נתעמק עוד קצת בדפוסי עיצוב הבית של פנג'אב עירוני. נתראה בקרוב!

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *