סטריאוטיפים על עיצוב אתרים שאינם תמיד נכונים

הטכנולוגיות הופכות מתקדמות יותר ועסקים הולכים לחיות על טכנולוגיות. לקוחות רבים שאינם מודעים לטכנולוגיות עיצוב אתרים אך שמעו כל כך הרבה דברים על אתרים והטכנולוגיות שלהם נהגו להתפתח. בגלל דברים שמעו, הם אוספים קצת ידע על עיצוב אתרים הם עשו כמה תפיסות או סטריאוטיפים שזה לא נכון בכלל. זה עניין של עובדות שאנשים שלא שייכים לקהילה באשר היא עשו כמה סטריאוטיפים המבוססים על עובדות שאינן רלוונטיות ורובם שקריים. אמנם מעט דברים שהם ראו או האזינו עשויים להיות נכונים באותו זמן בתנאים מסוימים.

כאן אנו מפרטים כמה סטריאוטיפים נפוצים ביותר שנתקלו באמת עם הלקוחות שלנו ומאנשים סביבנו:

• מעצב אתרים הוא מתכנת – זה הסטריאוטיפים הנפוצים ביותר של אנשים מהסביבה שלנו הם חושבים שמעצב אתרים הוא מתכנת טוב. סטודנטים רבים גם מבולבלים שהם חשבו שהם מעצבי אתרים או מפתחים צריכים להיות מתכנתים טובים וזה לא נכון. כאן, אני רוצה להבהיר שלמעצב אתרים יש ידע עיקרי בתכנות כך שהוא יכול לאפשר לעבור עם מסד נתונים ב-backend.

• יקר = טוב – בדרך כלל תפיסות לגבי מעצב אתרים הן שאם עלות השירות יקרה אז העבודה תהיה טובה ומוסמכת יותר או שהם עולים יותר זול ממה שהם לא טובים או לא מיומנים אבל זה לא נכון לחלוטין. מפתח אתרים מוכשר ומוסמך עשוי להיות כרוך בתשלום נמוך אך ייצור עבודה יוצאת מן הכלל. כאן, חיזוי של עבודה איכותית תלויה בדירוג שנגבה על ידי מפתח אתרים פירושו שהלקוח חשב שיותר אתה משלם, העבודה הטובה ביותר שאנו מקבלים. אבל זכרו לא יקר זה טוב ולא זול יותר הוא פחות מיומן אז, בחרו בחוכמה על ניסיון העבודה שלהם בעבר.

• חוסר במיומנויות חברתיות – העובדה היא שמעצבי אתרים מעורבים בעבודה הרבה יותר עמוקה כך שאין להם זמן לטפל במראה שלו ולדבר עם אחרים. בגלל העבודה הם אהבו לחיות לבד וזה יוביל אותם לאישיות מופנמת והמראה שלהם יאכזב אחרים שלובשים ג'ינס, חולצות טי, שיער מבולגן ומשקפיים. עם זאת, אנחנו חיים בעולם שבו המראה שלך אומר הרבה לאחרים, מעצבי אתרים צריכים להיזהר בתדמית שלו.

• מעצבים גברים טובים יותר – מעצבות אתרים לא נחשבות טובות כמו מעצבי אתרים גברים. המושגים מאחורי זה הם תמיד נוטים להתרחק ממכונות וגם חשבנו שנקבות אינן מסוגלות לתפוס את הטכנולוגיות מהר כמו גברים. אבל, עם הזמן מעצבות אתרים גם משאירות את טביעת הרגל שלהן לתעשייה כאחת ממעצבות האינטרנט הטובות ביותר, אך עדיין הן מעטות בספירה. באופן אישי בקושי ראיתי אישה בתעשיית עיצוב אתרים בזמן שעבדתי בשלוש חברות שונות.

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *