סדרת מעצבי פנים מפורסמים – סטפן בודין

סטפן בודין, מעצב פנים פריזאי ידוע כנשיא של מה שנחשב בעיני רבים לחברת עיצוב הפנים המובילה בעולם במאה ה-20 – Maison Jansen. אחד הפרויקטים הגדולים ביותר של בודין כמעצב פנים היה השיקום והשיפוץ של הבית הלבן בתחילת שנות ה-60.

סטפן בודין נולד בשנת 1880. אביו – אלכסנדר בודין היה יצרן של פזורים וגיזום. זה היה בזמן שסטפאן עבד בעסק של אביו לגזיזת טקסטיל בשנות ה-20, פנה אליו ז'אן-אנרי יאנסן, מייסד Maison Jansen. בשנת 1925, בודין קיבל עוזר בשם מסייה הנרי סמואל. לאחר מותו של יאנסן ב-1928, סטפן בודין יחד עם גסטון שוורץ השתלטו על כל פרויקטי עיצוב הפנים והקישוט של Maison Jansen. בעוד שוורץ תרם היבטים של המודרניזם, בודין היה המסורתי.

בודין עזר למשרד לזכות במספר פרויקטים חדשים של עיצוב פנים על ידי מתן חשיבות לדיוק ופרטים היסטוריים, ובאמצעות מיומנותו ביצירת חללים דרמטיים ובלתי נשכחים כאחד. הוא לימד ביעילות את הפרוטגים הצעירים של המשרד, בדק את עבודתם על בסיס קבוע וארגן להם טיולים לאירופה.

הפקודה המשמעותית ביותר שקיבל בודין הייתה ככל הנראה ההזמנה שקיבל לפני פרישתו – הפקודה מג'קלין קנדי ​​לעבוד על הפנים של הבית הלבן (1961-63). ג'יין רייטסמן – האישה שהכירה את בודין לג'קי – חונכה אישית על ידי בודן באמנויות דקורטיביות צרפתיות.

ג'קלין רצתה שיתווסף נופך של הבינלאומי למראה האמריקאי של הבית הלבן, ועל בודין הופקד המשימה להפוך את הרצון הזה למציאות. בנוסף, בודין והנרי דו פונט התגייסו עם החובה להשיג עתיקות, ולהעניק תחכום ויסודיות לעיצוב.

בודין התמקד בעיקר בסגנון האימפריה האמריקאית בעת ריהוט החדר האדום של הבית הלבן. הוא כלל יצירות שנעשו על ידי צ'רלס-הונור לאנוייר, נצרנית ארונות. במקרה של החדר הכחול, בודין שם דגש על ריהוט שלו ברהיטים בסגנון האימפריה הצרפתית. הסגנון לחדר הירוק, כלומר הסגנון הפדרלי, נבחר על ידי הנרי דו פונט, בהשפעת בודין. בודין גם הציג שינויים בעיצוב המשרד הסגלגל ובחדר הממשלה.

פרויקט עיצוב פנים חשוב נוסף עליו הופקד בודין בחייו היה לשנות לחלוטין את טירת לידס המפורסמת לבית מגורים כפרי מסוגנן. הייתה זו הבעלים הפרטיים האחרון של הטירה – ליידי ביילי שהפקידה אותו במשימה זו.

סטפן בודין פרש בשנות השבעים לחייו ונפטר ב-1967 – מחליפו היה פייר דלב.

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *