נפתח הקולנוע ההיסטורי ביוגלו

קולנוע ביוגלו, ששופץ מלמעלה למטה על ידי צוותי המורשת של עיריית מטרופולין איסטנבול, פתח מחדש את שעריו בפני צופי הקולנוע. פתיחת בית הקולנוע החדש ביוגלו; נשיא IMM Ekrem Imamoglu, אשתו Dr. הוא נערך בהשתתפות דילק קאיה אימאמוגלו, חבר הפרלמנט של איסטנבול Gokan Zeibek של CHP איסטנבול והקולנוע הטורקי "סולטן" טורקאן שוראי. בטקס הפתיחה נאמו אימאמוגלו וסגן המזכיר הכללי של IMM, מאהיר פולאט.

"לעולם לא ניתן לשום יופי לדעוך"

אימאמוגלו תיאר את איסטנבול כ"עיר צבעונית מאוד וסוררת", אמר: "זו העיר המדהימה והמרשימה ביותר בעולם. זו עיר שתגרום לכם להתאהב ויהי מה. אנחנו חיים בעיר כזו. "לפעמים אנחנו חושבים שזה גורם לנו להיות עייפים או עצובים, אבל זו עיר שהצליחה להיכנס ללב של כולם", אמר. בהדגישו כי מוטלת עליהם חובה חשובה מאוד להגן על החלקים הנטושים של העיר, אמר אימאמוגלו: "אם הקשר שלו לעבר ייחלש והזיכרון שלו יאבד, הוא באמת יאבד הרבה. אנחנו מנהלים את איסטנבול באהבה ובכבוד הזה, באכפתיות וביסודיות. אני רוצה שתדע את זה. אנו לוקחים בחשבון את הערכים והיופי שהביאה איסטנבול מהעבר להווה, ללא כל אפליה, בכבוד ובהקפדה. לעולם לא ניתן לשום יופי להיעלם. "אנחנו לא יכולים לסבול את זה", אמר.

"גיבור שאוהב את איסטנבול: מורשת IBB"

אימאמוגלו ציינו שהם עובדים במובן זה כבר 4.5 שנים, ואמרו: "אני גאה להודיע ​​ששמנו קץ לשנים של הזנחה ושנים רבות של טעויות. הראינו מה זה אומר להגן על איסטנבול; נמשיך להראות את זה. מי שאוהב את איסטנבול בכל ליבו, רואה שנוצר גיבור, וכשרואים את שמו של הגיבור הזה הם מרגישים הקלה ונושמים לרווחה. קוראים לו IBB Miras והצוות שלו. אני מודה ל-IBB Miras. אם יש מותג IBB Heritage, יש כבוד ללא גבול להיסטוריה ולתרבות. אם יש בזה מורשת IMM, יש אכפתיות ונאמנות לאיסטנבול. אני רואה את החתימות של חבריי שהפגינו את אותה אכפתיות, אותה יסודיות ואותו כבוד בפתיחת בית הקולנוע ביוגלו שפתחנו היום. זה שימח אותי מאוד. עם הקונספט הזה, שהתמסד לפני 4 שנים, החיינו פינה באיסטנבול שלצערי לפעמים נהרסה, אספנו יצירות וזיכרונות של איסטנבולים שלעיתים היו על סף הכחדה ולמרבה הצער היו על סף אבדן. . "שוב אני רואה שצצה יצירה מאוד נכונה ויפה", אמר.

"לא אגלה צניעות…"

"לא אגלה צניעות; "אני רוצה להודות לחבריי לצוות ולשתף זאת עם הקהילה, תוך שימת דגש על הגאווה להיות ראש העיר שלהם, לעבוד באיסטנבול עם אחד הצוותים המוכשרים ביותר בהיסטוריה של עיריית מטרופולין איסטנבול", אמר אימאמוגלו. היסטוריה של קולנוע ביוגלו. שיתף את המידע הבא:

"ארקייד חאלב, שבו ממוקם קולנוע ביוגלו, הוא מקום שהוסיף חיים וערך לא רק לרחוב איסטיקלאל, אלא גם לאמנויות התיאטרון של ארצנו. הקטע הזה, הנושא את צעדיהם של מוחסין ארטוגריל, Haldun Dormen, Ferhan Shensoy ומאסטרים רבים אחרים, רכש תפקיד חדש ב-1989 עם פתיחתו של קולנוע ביוגלו. המקום הזה היה אחד המקומות הראשונים שעלו בראשם כאשר הוזכרה אמנות הקולנוע. עם דוגמאות מיוחדות של קולנוע עולמי, קולנוע ביוגלו הפך למרכז חשוב מאוד של הקולנוע של ארצנו בתקופה שבה לא הייתה הזדמנות לסרטים טורקיים. פתח את הווילונות בסרט טורקי, קולנוע ביוגלו ניהל ברגישות את תהליך העבודות שהופקו במדינות אלו. אני רוצה להזכיר לכם משהו סמלי שממחיש את האיכות הזו. "העיר", סרטו העלילתי הראשון של נורי בילג' סיילן, פגש כאן לראשונה צופי קולנוע.

"כשהזיכרון דועך, אנשים מאבדים זהות ואישיות."

בהזכירו כי בית הקולנוע ביוגלו הושפע לרעה מההתפתחויות הכלכליות, הפוליטיות והתרבותיות בתקופות הבאות והיה על סף סגירה, אמר אימאמוגלו: "זה היה אחד מבתי הקולנוע האחרונים. כמובן שבשלב זה התערבנו כעיריית מטרופולין לשמור על המקום. התחלנו בעבודות שיקום. דאגנו שהקולנוע הזה יוחזר לשימושם של איסטנבול מבלי לאבד את זהותו ומרקמו. זיכרון הוא דבר חשוב. כאשר הזיכרון דועך, אנשים מאבדים זהות ואישיות. אני בטוח שלרבים מחברינו, בני ארצנו וחברינו יהיו זיכרונות בקולנוע הזה שאתה רואה. אני חושב שיש מעט מאוד, כולל אני, שלא טעמו את המקום הזה ולא צפו בסרט. "זה כבוד גדול עבורנו להחזיר מקום כזה של זיכרון, חלל אמנות כזה", אמר.

"נמשיך לרדוף אחרי הטוב, האמיתי והיפה".

במתן דוגמאות לעבודה שעשו כדי להחזיר את ביוגלו לעברה, אמר אימאמוגלו שאזור האמנות והמוזיאון שהם עומדים להשלים במספנת האליצ'י יתחיל בקרוב לשרת את תרבות העיר. בהדגיש שהם משרתים בתחושת אחריות ציבורית, המשיך אימאמוגלו בנאומו ואמר: "איזה כוח מרפא יש לאמנות, איזה כוח מאחד יש לאמנות, איך האמנות היא עורק שמזין אנשים, כנקודת המוצא של חיים אנושיים. , אני חי ומרגיש טוב יותר ברגעים האלה ובסביבה הזו." . אז נמשיך לרדוף אחרי הטוב, האמיתי והיפה. נפעל להקל על החיים ולשפר את חייהם של אנשים. נעבוד; אתה תראה שנצליח ביחד וביחד ננצח. אף אחד לא צריך לפקפק בכך. כי אני מאמין בכל ליבי בכלל הזהב שישילצם הכניסה לחיינו, שאולי לא מאוד משכנע חלק, אבל מאוד משכנע אותי. ואתה יודע כי; "החבר'ה הטובים תמיד מנצחים"; נכון? זה הכלל של ישילקם. לכן, נמשיך לנצח. הוא סיכם: "אני מאחל הצלחה לקולנוע שלנו, ביוגלו."

הוא הוחזר לאיסטנבול בעוד שנה

על פי המידע שמסר סגן המזכיר הכללי של IMM; קולנוע ביוגלו פתח את שעריו לצופי הקולנוע ב-1989 עם הסרט "ירח מלא" של הבמאי שאהין קייגון. האולם האייקוני במעבר חאלב ההיסטורי, שנבנה ב-1885 על ידי מ.הקר מחאלב, הצליח לשרוד הודות למאמצים התנדבותיים של צופי קולנוע שהתגייסו ב-2017 לאחר תקופה קשה. עם זאת, בהצהרה שנמסרה בשנת 2022, נמסר לציבור שאם לא ניתן יהיה להבטיח את התמיכה הצפויה, בית הקולנוע ביוגלו יצטרך לסגור את שעריו. בהתבסס על הודעה זו, בהוראת ראש העיר אימאמוגלו, IBB Miras השתלטה על השחזור של קולנוע ביוגלו. לאחר כשנה של תהליך שיפוץ, קולנוע ביוגלו פגש שוב את חובבי האמנות של איסטנבול.

Source link

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *