מעצב לוגו שיכול ליישם את הרעיון שלך באמצעות עיצוב אמנותי

עיצוב לוגו הוא אחד החלקים מעוררי המחשבה והמעוררים ביותר בתעשיית העיצוב הגרפי. המחשבה על יצירת לוגו שיכול להיראות על ידי מיליוני אנשים היא מחשבה מושכת עבור רבים, ואין זה מפתיע שהעניין בתחום זה חזק מתמיד.

צריך להיות מעצב לוגו:

רוב המעצבים עושים הסמכה בעוד שחלקם מעדיפים ללמוד תואר ראשון. במהלך הלימודים לומדים הסטודנטים על עקרונות בסיסיים של עיצוב, תוכנות לעיצוב מחשבים ותפיסות שיווקיות. עיצוב לוגו הוא החלק בעיצוב גרפי שיוצרים מיתוג ייחודי המייצג חברות או מוצרים. הם עשויים לעבוד עבור חברת עיצוב, בית הוצאה לאור או משרד פרסום או כגרפיקאי עצמאי.

מעצב גרפי עוזר ביצירת עיצוב לכל הביטחונות השיווקיים הכוללים אריזות מוצרים, ניירת, חוברות, שלטי חוצות, עלונים ועיצוב אתרים. במהלך פיתוח העיצוב, גרפיקאי נועד עם לקוחות כדי לדון במושגים, להכין סקיצות ראשוניות של רעיונות ולעצב את זהות המותג, לעתים קרובות באמצעות תוכנת המחשה ממוחשבת. מעצבים עושים את עבודתם היטב בעזרת חוקרים שלומדים קהל יעד או עם מומחי פרסום כדי לייצר ביעילות זהות מותג המשיגה הכרה במותג.

יחס תעסוקה כמעצבים גרפיים:

לפי נתוני הלשכה לסטטיסטיקה של ארה"ב (BLS), העסקת מעצבים גרפיים צפויה לעלות ב-1% בין השנים 2014-2024, ואנשי מקצוע אלה היוו כ-262,000 משרות בסך הכל נכון לשנת 2014. במאי 2015, ה-BLS דיווח כי מעצבים גרפיים הרוויח שכר שנתי חציוני של $46,900.

תואר ראשון בעיצוב גרפי הוא החינוך החיוני. אנשי מקצוע אלה עשויים לעבוד עם מחלקות פרסום ומחקר כדי להשיג את יעדי המיתוג הספציפיים של פרויקט. למעצבים צריך להיות עין לעיצוב יצירתי ומושך תשומת לב. לפעמים הם צריכים לעבוד עם סוכנות העיצוב על מנת להבין את התדמית או המותג שהלוגו צריך להעביר מסר סודי של העסק לצד הבנה כיצד מגיבים דמוגרפיות שונות לכמה מהלוגואים הפופולריים והאיקוניים ביותר שעוצבו אי פעם.

מהי אחריותו של מעצב?

מעצבים מעבירים רעיונות רבים (לעיתים מורכבים) בחבילה פשוטה ולעתים קרובות לא מילולית. הלוגואים הטובים ביותר מעצבים השפעה מיידית ואינטואיטיבית על מי שצופה בו ומעצבי לוגו אחראים ליצור בדיוק את אותה תגובה. מעצב לוגו צריך להכיר ונוח עם התוכנה המשמשת ליצירתו. בדרך כלל, המשמעות היא ידע רב ב-Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Coral Draw ותוכנות גרפיות/לוגו אחרות. יחד עם הידע הטכני הזה ישנה תשומת לב רבה לפרטים – הרבה יותר מאשר ברוב המקצועות האחרים.

אמן גרפיקאי חייב לדעת על מגמות תרבותיות, חברתיות ותעשייתיות – ולהימנע מהן בכל מחיר כי לוגו בדרך כלל צריך להיות מתמשך, להחזיק מעמד הרבה יותר זמן מכל טרנדים פופולריים באותה תקופה. ההבנה של הטרנדים הללו תהיה חשובה על פי רוב מכיוון שגם מעצבי לוגו צריכים להיות בעלי חזון – לפחות במידה מסוימת. הסיבה לכך היא שלקוח לרוב לא יודע בדיוק מה הוא מחפש. מחובתו של מעצב הלוגו להסביר את החזון שלו ללקוח ולעשות באופן שעוזר ללקוח לזהות את החזון ולהתלהב ממנו.

תחום עיצוב לוגו:

אין ספק שיש קסם בתחום העיצוב ויכול להיות מאתגר, וזה בהחלט לא מתאים לכל טום, דיק והארי. בין הכיוונים השונים שמעצב גרפי יכול לקחת, עיצוב לוגו יכול להיות תחרותי ביותר ודורש מחשבה מקורית ויצירתית רבה, כמו גם ביטחון ביכולותיו. זה אומר שיש תשוקה אמיתית, כמו גם את היכולת ללמוד לאורך כל הקריירה.

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *