ממשק משתמש, UX, הם דומים אך הם שונים, חשבו עליהם כתאומים אחים. תחשוב על UX כרופא של הגוף, שומר על הבריאות הכללית של הגוף בעוד ש-UI מביא את הסקסיות ושומר על מראה הגוף בסדר. צלול כמו בוץ, נכון? כדי לסבך עוד יותר את העניינים, תלוי את מי שואלים, UX וממשק המשתמש נפרדים לחלוטין, או שהם חופפים, או שממשק המשתמש הוא תת-קבוצה של UX. בואו נתיר את הטירוף ונסתכל מקרוב על ההבדלים בין השניים.

UX מייצג חווית משתמש. מעצב ה-UX יבנה מערכת יחסים בין החברה, מוצריה ולקוחותיהם. הם יתרכזו ב-למה, מה ואיך של השימוש במוצר. לדוגמה, אנשים עשויים לבקר באתר שלך כדי לחקור מהו סוג החתול הטוב ביותר שיהווה בן לוויה נהדר עבור אורח החיים בדירה הקטנה שלהם. בתרחיש זה, מעצב ה-UX עשוי לחקור אנשים שהם אוהבי חתולים ולהבין מה חשוב להם. הם יגלו מה יש ערך לאוהב החתולים כאשר הם מחפשים סיוע למציאת החתול הפרוותי הבא שלהם. מעצב ה-UX ישאל שאלות, יצפה באנשים, ייצור אבות טיפוס ויבצע בדיקות כדי לאמת את הצעות הערך העסקיות והמוצרים שלהם. סביר להניח שמעצב ה-UX יעצב את זרימות המשתמש, הצעדים שמשתמש היה נוקט כדי לעבור באתר האינטרנט. לאחר מכן, העיצוב מועבר למעצב ממשק המשתמש.

UI קיצור של ממשק משתמש. ממשק המשתמש עוסק בעיצוב ויזואלי, במראה, בתחושה של האתר. לדוגמה, מעצב ממשק המשתמש יעצב את הכפתורים, האייקונים באתר שלך כך שהם מושכים. כאשר המשתמש לוחץ על הכפתור, מעצב ממשק המשתמש עשוי לוודא שהוא משתנה באופן כך שהמשתמש ידע שהם הצליחו לעבור למשימה הבאה שבחר. מעצב ממשק המשתמש יבחר ערכת צבעים וטיפוגרפיה שיהיו גם אטרקטיביים וגם פשוטים לשימוש. בחירת הצבעים והטיפוגרפיה לא יתבססו על ההעדפה האישית של מעצב ה-UI אלא על הסיבות המנוסחות בבירור הספציפיות לפרסונות שפותחו על ידי מעצב ה-UX.

כדי לפשט את מה שעושים התאומים האחים שלנו, מעצב ה-UX עוזר למשתמשים לבצע משימות על פני פלטפורמות ושירותים בעוד שמעצב ממשק המשתמש מייצר ממשקים משכנעים ואסתטיים שמתחברים לבני אדם. בפעם הבאה שאתה תוהה על ההבדל בין UI/UX פשוט תחשוב על התאומים האחים.

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *