מוסד חינוכי שהופך את תלמידיו למקצוענים בקיצור: MESEM

אחים תאומים בשם פארוק ופתיח ילדרים לומדים שניהם במרכז לחינוך מקצועי של מילאס (MESEM) ועובדים בחייטות של אביהם. הם תופרים ומתקנים שמלות כלה ושמלות ערב, חולצות ומכנסיים, מייצרים מעילי עור, תיקי בית ספר ותרמילים.
NEVZAT ÇAĞLAR TUFEKÇİ

הם לומדים אופנה ועיצוב ב-MESEM

פאטיח ופארוק אמרו שהם בחרו במחלקה הזו ברצון ונהנו ללמוד, ואמרו, "הם התחילו לעבוד כחניכים/חניכים בחנות של אביהם ועכשיו הם בֵּן הם היו במחלקה הראשונה והפכו למפעלים. הם לומדים במחלקה לאופנה ועיצוב של המרכז להכשרה מקצועית. האופקים שלהם רחבים. לאחר סיום הלימודים הם רוצים להשתפר בפקולטה לעיצוב אופנה של האוניברסיטה. האחים ילדרים מספרים בצער שאיש מלבדם לא עובר הכשרת תפירה במרכז להכשרה מקצועית.

כבוד והכרת תודה לאדונים

אביהם, החייט Macit Yildirim (53), הקדיש שנים לעבודה זו. אחד לְהַתְאִים. הוא עובד כחייט משנת 1981, כולל כשוליה עד 2011. מילאס הוא עבד ביניהם. מקיט ילדרים, שמדבר על אדוניו מאהיר אוזגור ואונול קרדג בכבוד ובהכרת תודה, עבר למקום העבודה שלו לאחר 2011, שנמצא מול İş Bankası.

בגדים מוכנים סיימו את המקצוע שלנו ואיננו יכולים למצוא חניכים.

מקית אוסטה אומר, "עסק המוכן (בגדים) סיים את המקצוע שלנו. חייטים רבים סגרו את חנויותיהם בגלל חוסר יכולת לעשות עסקים. אנחנו לא יכולים למצוא חניך. החניכים שאנו מוצאים נפטרו לאחר זמן מה ולא חוזרים לעולם. במקצוע שלנו, כמו בהרבה מקצועות, עובדים חדשים לא עוברים הכשרה. בקרוב המקצועות האלה ייעלמו. כהורה אני שמח שילדיי לומדים במרכז לחינוך מקצועי. הם יכולים לתפור חולצות ומכנסיים. עוד מעט יתחילו לתפור ז'קטים ומעילים. אני רוצה שהילדים שלי ילמדו את המקצוע שלהם באוניברסיטה. "אני מייעץ להורים שרוצים שלילדיהם תהיה קריירה לשלוח את ילדיהם במהירות למרכז הכשרה מקצועית.

מרכז הכשרה מקצועית ותפקודו

מעל אזור התעשייה מילאס כן דיברנו גם עם מנהל המרכז להכשרה מקצועית שלך, עבדאללה אר. בציינו כי למי שעובר הכשרה מהמרכז להכשרה מקצועית יש סיכוי של 88% לעבודה, אמר ער כי מרכז ההכשרה מעניק הכשרה ב-34 תחומים ו-184 מקצועות.

המנהל ער המשיך בדבריו כדלקמן: "ניתן להגיש מועמדות למקצוע המבוקש ב-184 סניפים של מרכזי חינוך מקצועיים. תלמידי החינוך המקצועי עוברים הכשרה עיונית יום בשבוע בבית הספר, והכשרה מעשית בעסקים במשך 4 ימים. תנאי רישום במרכזי הכשרה מקצועיים; חייב להשלים לפחות תיכון או אימאם האטיפ תיכון ו בְּרִיאוּת סטָטוּס שזה בערך מתאים ללימוד המקצוע".

בוגרי MESEM הם גם מבוטחים וגם בשכר.

מכיוון שהתלמידים הלומדים במסמי מבוטחים ומשלמים, אר הסביר את המצב כך: "תלמידי מסמי (מרכז חינוך מקצועי) נמצאים בתאריכים 9-10-11. השיעורים מקבלים 3770 GEL חודשי. תלמידי כיתות י"ב נהנים מתרומת מדינה חודשית בסך 5700 ש"ח. למי שמסיים תכניות MESEM מוענקת תעודת מוסמך בכיתה י"א ותעודת מוסמך בכיתה י"ב. המסיימים את לימודיהם בבית הספר זכאים לגשת לבחינות באוניברסיטה עם תעודת בגרות ויכולים להתקבל למוסדות להשכלה גבוהה. לְהַמשִׁיך הם יכולים. בזמן הלימודים בבית הספר הם מבוטחים בש.ג.ק. חינוך מקצועי כונה בעבר הכשרת חניכות. בבית הספר שלנו; ישנן בחינות נסיעות, מאסטר ומדריך מאסטר והזוכים יכולים לפתוח עסק משלהם על ידי השגת מסמכים אלה.

פנייה לתלמידים ולהורים

לבסוף, מנהל Milas MESEM Er, פנה להורים ולמי שרוצה לקבל מקצוע תוך זמן קצר, הפנה את הפנייה הבאה: "המרכז לחינוך מקצועי, שנודע בעבר כמרכז ההכשרה לחניכות, היה חלק מהחינוך הפורמלי והחובה. 09.12.2016 היא מבצעת חינוך בפיקוח המנכ"ל לחינוך מקצועי וטכני של משרד החינוך הלאומי. לפחות בוגר תיכון איזה סטודנטים יכולים להירשם ותקופת הלימודים היא 4 שנים. בבית הספר שלנו יש מחלקות למקצועות שונים כמו מנוע, חשמל, אינסטלציה, מספרה, מספרה וחייטות. אנו מזמינים תלמידים והוריהם שרוצים לקבל עבודה מהירה בבית הספר שלנו. בית הספר שלנו מכין את ילדינו לחיים והופך אותם למקצוענים תוך פרק זמן קצר. סטודנטים יכולים להמשיך את השכלתם בת שנתיים וארבע במכללות ובאוניברסיטאות עם בחינות אוניברסיטאות הקשורות לקריירה.

Source link

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *