לפי האיחוד האירופי, ה-X של אילון מאסק הוא המקור הגדול ביותר לדיסאינפורמציה

האיחוד האירופי, כחלק מחוק השירותים הדיגיטליים, דורש פלטפורמות להילחם במידע שקרי ודיס-אינפורמציה. בדו"ח הראשון שלו שיתף את ממצאיו. חוק שנחקק לאחרונה מחייב פלטפורמות גדולות לחשוף פרטים על השימוש שלהם במידע מוטעה. על פי דו"ח של האיחוד האירופי, הטוויטר הישן, כיום X, משחק תפקיד גדול בהפצת מידע מוטעה.

למעשה, חברות רבות אימצו "קודים נוהגים" מרצון לדיסאינפורמציה. X הודיעה בחודש מאי כי היא חוזרת בה מההסכם, אך החברה מסרה כי תעמוד במדיניות דיסאינפורמציה מחמירה הנדרשת על פי חוק.

הדו"ח מצא ש-X מתעלה על רוב הפלטפורמות האחרות בכל הנוגע לכמות המידע השגוי בפלטפורמה שלה ולמעורבות של פוסטים כאלה. ורה ז'ורובה, סגנית נשיא הנציבות האירופית "X היא הפלטפורמה עם הנתח הגבוה ביותר של מידע מזויף/שגוי", אמר בהצהרה. אמר. הדו"ח מצא גם ש-X מדורגת במקום הגבוה ביותר באיתור מידע מוטעה ודיסאינפורמציה, ואחריו פייסבוק ואינסטגרם.

ורה ג'ורובה אמרה שכל הפלטפורמות הגדולות צריכות להתאים את פעולותיהן כדי לשקף שיש מלחמה שמתנהלת נגדן במרחב המידע. ג'ורובה הוסיף כי הבחירות הקרובות באיחוד האירופי יהיו מבחן חשוב לכללים וכי מי שחתמו על המצעים לא צריכים להיכשל.

X עדיין לא הצהירה בעניין, אך מקורות מאמינים שהחברה לא תוכל לטפל בזה. אנחנו עוקבים אחר ההתפתחויות.

Source link

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *