למעשה החלו עבודות שיקום ב-30 בניינים – Bengü Türk

בשיחה עם עיתונאים במרכז התיאום AFAD, אמר אינצ'יקוז כי אתמול נערכו שתי פגישות חשובות בהטאי.

בירול אינצציקוז אמר כי הראשון קשור למענק הסיוע שניתן על ידי משרד התרבות והתיירות באזור רעידת האדמה, והשני קשור לתוכנית השימור של אנטקיה שהציג שר התרבות והתיירות מהמד נורי. ארסוי ב-3 באוגוסט.

אינקיקוז אמר כי כמשרד התרבות והתיירות הם מעניקים מענקים לפרויקט וסיוע בתיקון לאזרחים בעלי עתיקות על סמך שיעור הנזק של בתים שנפגעו ברעידת האדמה, ואמרו כי השלימו את כל ההכנות. מה-3 באוגוסט ועד היום.

בהדגיש כי גם התקציבים הותאמו, אמר אינצטיקוז: "עם זאת, התברר כי הפרויקטים של אזרחינו, שפנו לעזרה של אדריכלים שונים באזור עקב רעידת האדמה, הצטברו בידי אדריכלים ספורים. לכמה אדריכלים היו 60 פרויקטים. לחלק מהאדריכלים היו 40 פרויקטים, כ-30 פרויקטים, וזה מראה שהפרויקטים הללו הושלמו בטווח זמן סביר. "ההכנה שלנו, עדיין לא שלחנו פרויקטים אמיתיים", אמר.

אינצ'יסיקוז הסביר שהנושאים הללו נדונו בפגישה אתמול, אינצ'יסיקוז אמר שהם פעלו באופן אינטנסיבי כדי לענות על הצרכים של אזרחים שנפגעו ברעידת האדמה באנטקיה.

אינצסיקוז המשיך:

"הודענו לכל אזרחינו שנפגעו ברעידת האדמה במרכז אנטקיה, שכללנו באזור הסיכון לאסון, כי אנו מוכנים ליישם את הפרויקטים והייצור שלהם באחריות משרדנו, מבלי להכריח אף אחד. הם מפנים לשולחן הלבן שלנו, אם רוצים, בהסכמה. זה התקבל בשמחה גם על ידי הארגונים הלא-ממשלתיים שלנו והאזרחים שלנו. "העדיפות שלנו כאן היא למחוק את הפצעים הכואבים של רעידת האדמה בהקדם האפשרי. לשם כך, הן המשרד שלנו, המנהלת הכללית לכספים והן המשרד להגנת הסביבה, העיור ושינויי האקלים מיישמים בקשות רבות בתחום זה, אנו משלימים במהירות את הפרויקטים שלנו, נכנסים לבקשות בשטח. הודעה ששרנו הצהיר שוב ב-3 באוגוסט: "הגענו לשלב הסופי של תוכניות הפיתוח שלנו לתכנון עירוני ושימור השדרה וכיכר קופרובש".

באומרו שהם רוצים להתחיל בקשות בשטח בהקדם האפשרי עם תוכנית הפיתוח לשימור אנטקיה, אמר אינקיקוס, "בעתיד, כולנו נבחן יחד כיצד לשחזר את מרכז העיר ההיסטורי של אנטקיה, עם שני פתרונות השימור. תוכנית פיתוח ויישומים שייושמו על ידי משרדנו ברחוב קורטולוש ובכיכר קפרובוש", אמר.

למעשה, החלו עבודות שיקום ב-30 מבנים

לדברי אינצ'יקוזי, מהיום הראשון של רעידות האדמה במרכז קהרמנמרס, הם קבעו את מצבם של מבנים עתיקים במיוחד ותכננו בעניין זה עבודות שיקום.

בהדגיש שעבודות השיקום החלו למעשה בבניין 30 באנטקיה, אינצ'יקוז המשיך:

"אתם מכירים את החשובים שבהם, אנחנו עובדים כרגע על יצירות חשובות כמו מסגד חביב-אי נקר, מסגד אולו, פונדק קורשונלו ובניין המוזיאון הישן שלנו. אנו שואפים להשלים את כל העבודות הללו בקרוב. על ידי החייאת המרקם של העיר העתיקה, הרחובות שבהם העבודות הללו מחוברות". "אנחנו רוצים לספק לאנשים חלק מהעיר עם התרבות, התיירות והגסטרונומיה שלו בהקדם האפשרי. אנו מייחסים לכך חשיבות רבה מבחינת הזיכרון העירוני ושאנשים יראו איך נראה המרקם העירוני המתפורר שלהם. גם השר שלנו מקבל מאיתנו מידע בנושא זה מדי חודש ומדי שבוע ולומד היטב את הנושא. "אני מקווה שאחרי שהתהליך הזה יסתיים, אנחנו חושבים שנשאיר מורשת יפה לעתיד". דורות, יחד עם המרקם ההיסטורי של מרכז העיר אנטקיה".

אינצ'יקוז אמר כי ב-10 המחוזות הנותרים באזור רעידת האדמה, החל שיקום מבנים עתיקים השייכים למשרד.

אינסקיקוז סיפר כי כמשרד התרבות והתיירות, הם לקחו על עצמם את התכנון והעיצוב של המרקם של חלקה של אנטקיה, במיוחד העיר ההיסטורית, מהמשרד לאיכות הסביבה, עיור ושינויי אקלים ואמרו. שהם סיימו תכנון בעניין זה.

אינצסיקוז אמר כי כל העמותות ערכו פגישה על מנת לטפל בחסרונות של המוסדות, "הגענו עד כה עם צוות עיצוב גדול מאוד, ועדה מדעית ומפגשים שונים בהם השתתפו כל העמותות. עם זאת, למרבה הצער, חלק מהמוסדות גם לא הגיעו לפגישות וגם לא שלחו לנו את חוות הדעת שלהם". "התמודדנו עם המצב הזה. דיברנו על חסרונות כאלה בפגישה שקיימנו. קיבלנו מהם הבטחות. אנחנו חושבים שאם נעזור. על ידי התמקדות מלאה בתרבות וריפוי פצעי רעידת האדמה, מבלי לעורר מחשבות אחרות וללא צורך בחישובי רקע, נפעל בנושא זה הרבה יותר מהר". ערך את הערכתו.

אינסקטיקוס מסרו כי יחד עם מנהלת חפירות האסונות באנטקיה, הם הקימו מיד מעבדת שיקום, שימור וסיווג למבנים העתיקים שנפגעו ברעידת האדמה באנטקיה.

לאחר שבדקו את כל חומרי הבנייה העתיקים בזה אחר זה לפי החבילה שלו, אמר Insectikos, "יש להחיות אותו עם אותם חומרים באותו מקום. אנו מקפידים על הובלת החומרים למרכז המיון. ולשמש בתהליך השיקום המשוער. זה לא נעשה בעולם. זה חלק מההיסטוריה של ארצנו". "אני מקווה שזה יהווה דוגמה לכל שאר המדינות מבחינת רגישות וביטוי. המשמעות של תרבות ותרבות'. אמר.

Source link

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *