כלובי ציפורים סיניים מביאים אלגנטיות מזרחית לביתך, כמו גם מאזנים את הפנג שואי

עיצוב בית

עיצוב פנים הבית חשוב מאוד לרווחתכם – סביבה נעימה גורמת לכם להרגיש טוב. האם אי פעם שקלת את היתרונות של כלוב ציפורים סיני דקורטיבי? לא רק שהוא מביא מראה מזרחי עם הקימורים הנעים והאלגנטיות שלו, אלא שכלובי הציפורים האלה גם מאזנים את הפנג שואי של העיצוב המודרני.

שווקי ציפורים

ברוב הערים הסיניות יש שוק ציפורים שבו כל בוקר ניתן לראות זקנים מוציאים את הציפורים שלהם ל"אוויר". הם מכסים את הכלוב בבד עד שהם מגיעים לשוק או לפארק. אולי הציפורים נהנות לדבר ביחד? בהונג קונג יש שוק גדול במונג קונק – מוכר כלובים וצרצרים חיים בשקיות ניילון, כמו גם ציפורים ואביזרים.

היסטוריה של כלובי ציפורים

סינים בכל מקום נהנים מציוץ של ציוץ ציפורים – אומרים שזה מרומם את הרוח. עם זאת, ציפורים כחיות מחמד חוזרות זמן רב אחורה גם בתרבויות אחרות. יונים ותוכים נכלאו בכלוב בשל יופיים ומסתורין במצרים העתיקה, שם עדיין ניתן לראות אותם מתוארים בהירוגליפים. הרומאים החזיקו ציפורים, וזה נחשב לחובתו של עבד לטפל בחיות מבויתות. ובהודו, המיינה נחשבת לציפור קדושה כבר למעלה מ-2,000 שנה.

העשירים העריכו את האלגנטיות של ציפורים בכלובים כסמל לסגנון ותחכום. לפני כמה מאות שנים, סוחרים מערביים במזרח הרחוק הביאו הביתה ציפורים אקזוטיות כחיות מחמד יחד עם התבלינים שלהן. כלובי ציפורים במבוק ועץ נתלו ליד חלונות פתוחים במטבחים רבים במושבות האמריקאיות. בתקופה הוויקטוריאנית, כלובים דקורטיביים הפכו לקישוט חשוב בתוך הטרקלין.

סביר להניח שכלובי הציפורים הסיניים של היום נעשו באותו אופן לפני אלפי שנים – אריגה של במבוק, קנים, זרדים מעץ, רשת חבלים או קנים. הרבה יותר אלגנטי מכלובי רשת תיל בסגנון מערבי אשר מאמינים על ידי בעלי ציפורים רבים לא נוחים עבור חיות המחמד שלהם – קר ולא טבעי.

עיצוב כלוב ציפורים

כלובי ציפורים סיניים מעוצבים לעתים קרובות בצורות מצולעות עם שלושה או ארבעה צדדים, כמו גם עגולים. זה גורם להם להיראות מעניינים, כמו גם להיות משופרים על ידי קישוט משוכלל כמו גגות פגודה או גילופים מקושטים.

כלוב ציפורים צריך להיות גדול מספיק כדי להכיל את התנועה והפעילויות היומיומיות של תושביו. עם זאת, עבור המעשיות, כלובים קטנים יותר מועדפים בדרך כלל. חשוב לבחור כלוב שבו ניתן להסיר את התחתית לניקוי ובו לוכדי זרעים ומים מחוברים. למי שאין לו זמן או סבלנות לטפל בחיית מחמד, כלוב ציפורים מזרחי מהווה תוספת דקורטיבית אלגנטית לכל בית.

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *