אין כמו רהיטי עץ כדי להוסיף אלגנטיות ויופי לבית. בין אם זה שולחן עבה, טבעי לגמרי, שידה מעץ ארט דקו, שולחן אוכל פשוט מעץ מהגוני או שולחן קפה אלגנטי ומודרני, רהיטי עץ הם מרכיב עיקרי בבתים ברחבי אמריקה והעולם. ודאו ששולחנות העץ, הכירות והשידות שלכם יישארו מדהימים לדורות הבאים עם הפתרונות וההנחיות הפשוטים האלה.

כתם, כתם, לך מפה!

התנשמת פעם אחרי שילד השאיר בלי משים שריטה ענקית על פני השטח של שולחן האוכל שלך? או התכווץ כשמבוגר בעל כוונות טובות הפיל בטעות משקה על שולחן הקפה היפה שלך מעץ? ובכן, אל תפחד. אחת התכונות הטובות ביותר של רהיטי עץ היא שקל לגעת או לחדש את הברק המקורי שלו.

בדרך כלל ניתן להסוות חריצים ושריטות קטנות בעזרת מוצר כיסוי לשריטות שנקנה בחנות. לשריטות גדולות יותר, נסה להשתמש בעט לבד או משחת נעליים בצבע המותאם באופן הדוק לגימור הרהיט. בקבוקי מוליך משחת נעליים מלאים בכתם עובדים היטב עבור עבודת הכיסוי, וכך גם טושים של שארפי. צביעה בשריטה קלה ויעילה באופן מפתיע.

היפטר מכתמי מים מטרידים על רהיטי העץ שלך על ידי מתן לכתמים להתייבש לחלוטין, ולאחר מכן שפשוף עליו מיונז אמיתי עם מטלית רכה, עד שהכתמים נעלמים. מחק טבעות צבע שנותרו על שולחנות על ידי כוסות וכוסות עם תערובת תוצרת בית של אפר סיגריות ושמן בישול. הכן את הכתם תחילה על ידי קרצוף אותו עם כרית שוחקת או נייר זכוכית. לאחר מכן, שפשפו את תערובת השמן והאפר לתוך העץ.

ומה לגבי שעוות נרות, שפוגעת בגימור היפה של שולחן האוכל שלך מעץ? המתן עד שהשעווה תתקרר, ואז מורחים קרח. ברגע שהשעווה הופכת קשה ושבירה במיוחד, גרד אותה בעדינות בעזרת מרית פלסטיק. לבסוף, צחצחו את השולחן עם לק קרם עשיר, והרחיקו שאריות.

להסיר או להסוות שריטות וכתמים

בעיה: פתרון:

ניקודים, מרקר קסם לשריטות או משחת נעליים

מיונז כתמי מים

טבעות צבע נייר זכוכית, אפר ושמן

שעווה קרח

טיפה של מניעה, חיים שלמים של הגנה

מנע נזק חמור לרהיטי העץ שלך על ידי הקפדה לא למקם אותם באור שמש ישיר. אלא אם כן אתה הולך על מראה שולחן הפיקניק המנוצל, הגן על כל רהיטי העץ מהשפעת הייבוש של השמש. כמו כן, הגן על גימור שולחן האוכל שלך באמצעות משטח שולחן לא יקר כאשר השולחן אינו בשימוש.

כשאתם אוכלים ארוחה או מבדרים אורחים, השתמשו במפה או בפלייסמטים כדי להגן על הגימור של שולחן עץ, במיוחד בהגשת אוכל חם. מניחים כלי הגשה חמים על גבי כרית חמה ומחזיקי פמוטים מעל מגן לבד גדול עם משטח פלסטיק, שכן הפלסטיק מונע מהשעווה לרוץ.

השתמש בתחתיות מתחת לכל הכוסות והספלים כדי להגן על שולחן הקפה, שולחן האוכל ושידות העץ שלך מפני טבעות מכוערות וכתמי מים. היזהר, כי לא כל התחתיות נוצרות שוות. תחתיות מתכת יכולות להזיע על העץ, ותחתיות פלסטיק יכולות להגיב עם גימורים מסוימים על חלק רהיטי עץ. אז שקול לבחור תחתיות עץ עם גב לבד וחומר עמיד למים למעלה כדי להבטיח עוד יותר את אורך החיים של לוחות העץ שלך. התחתיות הטובות ביותר הן אלו שמתחדדות בצדדים, ומונעות דליפה.

הגן על שולחנות העץ שלך מפני נזק

הגן מפני: עם:

משטח שולחן כללי נזק (כאשר אינו בשימוש)

מיקום נזקי השמש מחוץ לקו הישיר של השמש

מפות שולחן לנזקי חום, פלייסמטים, משטחים חמים

מגן לבד שעווה עם חלק עליון מפלסטיק

תחתיות עץ לנזקי מים עם תחתית לבד וחלק עליון עמיד למים

טיפול וניקוי נאותים

ליטוש רהיטי עץ מדי שבוע עושה דרך ארוכה בהגנה על הגימור מפני נזקים ועוזר לשולחנות העץ, הכיסאות והשידות שלך להיראות במיטבם. היזהרו, עם זאת, מלקים זולים, או כל פוליש המכיל סיליקון או אלכוהול. אלכוהול עלול לגרום נזק קבוע למשטח עץ, וכך גם כל חומר ניקוי ביתי המכיל אמוניה. ניתן להכין ליטוש מעולה בקלות בבית, על ידי שילוב שמן לימון עם 3 חלקים שמן זית.

עכשיו כשאתם יודעים על ליטושים, אל תשכחו לנקות גם את רהיטי העץ שלכם. ניקוי שוטף חשוב במיוחד עבור שולחנות קפה ושולחנות אוכל שבהם אוכל ושתייה הם מצרך יומיומי. השתמש בסבון עדין מאוד, כגון תערובת מדוללת של סבון ידיים ומים, כחומר ניקוי לרהיטי העץ שלך. ואם אתה באמת רוצה להבטיח ששולחן האוכל או שולחן העבודה מעץ המורשת שלך יישארו יפים, קבל ליטוש וליטוש של רהיטי העץ שלך על ידי שירות מקצועי פעם או פעמיים בשנה.

הכינו בעצמכם חומרי פוליש וחומרי ניקוי

סוג: תערובת:

פולנית לריהוט עץ תוצרת בית = 1 חלק שמן לימון + 3 חלקים שמן זית

מנקה ביתי לרהיטי עץ = סבון ידיים + מים

*התרחק מאלכוהול ואמוניה

כעת אתם חמושים לחלוטין לטפל כראוי ברהיטי העץ שלכם. ואל תתייאש אם אינך מסוגל לגרום לכתם או כתם קטן להיעלם לחלוטין. סימני שימוש יכולים להוסיף אופי לרהיט עץ, ולעיתים בקושי מורגשים. בין אם מדובר בשידה, שולחן קפה, מדף ספרים, שולחן כתיבה או שולחן אוכל, רהיטי עץ הם התוספת המושלמת לכל בית.

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *