חברות טכנולוגיה מתחילות לגייס מחדש עובדים שפוטרו בעבר

מטא חברות טכנולוגיה גדולות כאלה מתחילות לגייס מחדש עובדים בהתמחויות ספציפיות כמו בינה מלאכותית. עם זאת, מאמינים שהחלטתם של עובדים לשעבר לחזור עשויה להשתנות בהתאם לאופן בו עבר הניסיון הקודם שלהם.

חברות אלו חייבות להחזיר את העובדים שפוטרו. כי הביקוש לעובדים בעלי כישורים מיוחדים גובר, במיוחד בתחומים כמו בינה מלאכותית. עובדים לשעבר שוקלים אם לחזור לחברה או לא בהתבסס על גורמים כמו ניסיון העבר שלהם והאופן שבו החברה מטפלת בפיטורים.

פרופסור לעיסוק בניהול בבית הספר לעסקים של הרווארד סנדרה זוכר, מומחה שחוקר פיטורים, אמר כי חברות שמטפלות בפיטורים בצורה לא נכונה עשויה להתקשות להחזיר עובדים לשעבר. עם זאת, הוא הסביר שבמקרים מסוימים, אם הפיטורים יבוצעו כהלכה, עובדים לשעבר עשויים לשקול לחזור.

הביקוש להעסקה חוזרת מגיע לאחר שחברות טכנולוגיה גדולות כמו עמק הסיליקון פיטרו מספר רב של עובדים במהלך מגיפת קוביד-19. Trueup.ioלדבריו, השנה חברות טכניות יגדלו ביחד כ 350 פחים העובד פוטר. עם זאת, פיטורים אלו הגיעו לשיא בינואר.

כוחות מכירותעובדים בתחילת השנה 10 אחוזלאחר השחרור 3 פחים מתכננים להעסיק עובד חדש. החברה הודיעה כי תגייס עובדים בתחומים שונים, כגון מכירות, הנדסה וצוות מוצרי ענן הנתונים, וכי עובדים חדשים אלו יתמכו בצמיחת עסקי הבינה המלאכותית של החברה. מפיק בפועל מארק בניוףזה מקדם את רעיון החזרה לא רק למי שפוטר, אלא גם למי שמצא עבודה אחרת.

בעוד שחלק מהעובדים במגזר הטכנולוגי שוקלים תשואה, חלקם עשויים לדרוש שכר גבוה יותר, בעוד שאחרים עשויים להכיר בכך שההגנה מפני קיצוצים גדולים במשרות מוגבלת. ביטחון תעסוקתי עדיין בולט כגורם חשוב שיש לקחת בחשבון. ל-Trueup.io יש פרסומי דרושים מחברות מובילות, כמו גם נתון המראה את מספר הימים שבהם מעסיקים לא קיבלו פיטורים לאחרונה.

ובכל זאת, ביקוש חזק עשוי לדחוף חלק מהעובדים לאחור. באופן כללי, יש לציין שהביקוש לאנשים עם בינה מלאכותית עדיין גבוה. לינקדאיןמאז הצגת ChatGPT בנובמבר 2022, מספר המשרות העולמיות דוברות אנגלית עם טכנולוגיות AI גדל. 21 חתול גדל.

Source link

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *