הפוך את חווית הבית החדשה שלך לקלה – עבוד עם מעצב פנים

אז רכשת בית חדש, מזל טוב! עכשיו, כשאתה מתחיל לפרוק ולהסתכל מסביב, המחשבות שלך היכן להתחיל? התקשר למעצב. נתחיל בביטול המיתוס לפיו אתה צריך להיות "עשיר" כדי לשכור מעצב. ישנן דרכים רבות לעבוד עם מעצב/דקורטור על פרויקטי הקישוט שלך. לפני שאתם קוראים מעצב פנים מקצועי ערכו רשימה של שאלות וחששות. לאחר מכן ערכו "רשימת משאלות" של כל מה שתרצו בבית החדש שלכם.

החליטו את התקציב שלכם, וצרו תקציב אמיתי, ואז התקשרו למספר מעצבים לראות את העבודות שלהם, דברו איתם, תראו אם חברים יכולים להמליץ ​​על מעצב, ותלכו עם זה שאתם הכי מרגישים איתו בנוח מכיוון שתעבדו ביחד בזמן.

שאל מראש לגבי עמלות ושירותים הניתנים. אם התקציב שלך לא יכול להכיל מעצב במשרה מלאה, שאל לגבי עמלות לפי שעה. עמלות לפי שעה עובדים היטב אם אתה מחשיב את עצמך כבעל "עין טובה", ורק צריך קצת הדרכה. אם לא, אתה יכול לעבוד מחדר לחדר. רמז טוב הוא להתחיל בחדר המשומש ביותר בבית, בחדר המשפחה, להשלים אותו ולהמשיך משם. זה לא רק מסיים חדר אחד לחלוטין, אלא גם מאפשר לך לסקור את עבודת המעצבים שלך. הערה נוספת, אל תפחד להטיל ספק בבחירת המעצב/המעצבת שלך. זה עדיין הבית שלך ועדיין יש לך את המילה האחרונה, אבל גם תקשיב למעצב הפנים המקצועי שלך או מעצב הפנים, שכרת אותם, תקשיב להם.

אם תחליטו לשכור מעצב פנים, עשו תכנית משחק. קודם תוציא את הבלגן מהדרך. התחילו בהצעה של כל שינוי בנייה, שינויי חשמל או תוספות, שינויי אינסטלציה, הסרת חיפוי קירות, כל תוספות סראונד ורמקולים, התקנות ריצוף קשיח וכל פיתוחים שיש להוסיף. עכשיו, אחרי שהבלגן ניקה, הגיע הזמן לעשות את הכיף האמיתי.

בקש מהמעצב שלך להתחיל עם תוכנית קומה מוקטנת של מיקום רהיטים, המכונה גם תכנון חלל. זה יראה את מיקום הרהיטים בלבד. בעזרת קנה מידה, מעצב הפנים יכול לתת לך במדויק גדלים ואזורי הליכה שיהיו נחוצים וזמינים. לאחר מכן יש להציג לוח חומר המציג את כל הבדים, גימורי הקירות, גימורי הריהוט, צילומים ממשיים של הרהיטים שמוצעים לשימוש, טיפולי וילונות וחלונות והצעה מפורטת. עכשיו, אחרי שכל זה המקום, לא צריכות להיות הפתעות.

הכניסה או המבואה הם כרטיס הביקור עבורכם ועבור ביתכם, לכן שימו לב במיוחד בעת הקצעת החלל הזה. התחושה כשאתה נכנס לבית תגיד הרבה על מה לצפות בשאר הבית. אם אתם רגועים יותר, יש תחושה אלגנטית אך סתמית במבואה, אם אתם מחפשים את הדרמטי, לכו על גורם "WOW". כך או כך, תן למבואה להיות חמימה ונוחה.

עוברים לסלון ולפינת אוכל. אם אינכם מבדרים באופן רשמי, חשבו על שימוש אחר לאזורים אלו. אנשים רבים חושבים שבגלל שאזורים אלו הם "אזורי מגורים ואוכל" ייעודיים הם צריכים לנצל אותם בהתאם, לא כך. זה נראה בזבוז זמן, שלא לדבר על ההוצאות, של ריהוט החדר הזה כדי להיראות יפה, ופשוט ללכת ליד ולהסתכל פנימה. נצל את האזורים האלה על ידי חשיבה מחוץ לקופסה. האם תשתמש בשולחן ביליארד במקום שולחן אוכל, בקולנוע ביתי במקום בסלון רשמי, הם יעשו את זה. בהתחלה, אורחים עשויים להילקח בחזרה על ידי האופן שבו השתמשת בחלל שלך, אבל היה סמוך ובטוח שהם יחשבו מחדש על המקום כשהם עוזבים.

בדרך כלל החדר האחרון שיושלם הוא חדר השינה הראשי, ולמה, אני לא יודע. אני אוהב לחשוב על החדר הזה כעל ה"מחבוא" החשוב כל כך. חדר השינה הראשי הוא החדר האינטימי ביותר בבית. זה צריך לשקף את אתה האמיתי! אין דבר מרגיע ומזמין יותר מחדר הורים שיש בו את כל הנוחות והצרכים שאפשר לבקש. הקדישו זמן לתכנון אזור זה מכיוון שחדרי הורים לא מוחלפים לעתים קרובות, ושוב, למה, אני לא יודע. משוך תמונות של חדרים, פריטים וריהוט אחרים שהיית רוצה לקבל ומסור אותם למעצב שלך. תפקידם להציג לכם את "חדר השינה החלומות" שלכם. שימו לב במיוחד לבקרת אור באזור זה, במיוחד אם אתם זקוקים לתנאי "בלאק אאוט" למנוחה ואל תשכחו מאזור מנוחה אם החדר שלכם יתאים לו.

עוברים לחדרי השינה המשניים בביתכם. תחשוב, תחשוב, תחשוב! כמה חדרי אירוח אתה רוצה או צריך. האם כל אחד מחדרי השינה הייעודיים הללו יכול לשמש לציוד כושר או למשרד ביתי. שוב, חשבו מחוץ לקופסה במונחים של ניצול השטח שלכם. זה המקום שלך, שילמת עליו, אתה משתמש בו. אם אתה צריך מקום שינה נוסף מדי פעם, חשוב על שימוש בספת שינה או מיטות מרפי. עם רמת הנוחות של ספות השינה של היום או האחסון והתפקוד הנוספים של מיטת מרפי, זו יכולה להיות התשובה שלך. אם תחליטו לנצל חדר אחד כחדר אירוח ייעודי, חשבו על שימוש ב-2 מיטות נפרדות עם שידת לילה מרכזית. לא רק שזה יכיל אורחים בודדים, אלא שאתה יכול לדחוף אותם יחד לזוג. גורם העלות פחות והפונקציה מוכפלת.

לבסוף, המטבח וחדרי המשפחה. זה, כפי שכולם יודעים, הלב והנשמה של הבית. לא משנה כמה חדרים יש לך, או כמה גדול הבית שלך, נסה אי פעם להרחיק את האורחים מהמטבח שלך? שנינו יודעים שהתשובה היא כן! כדי לתקן את המצב הזה, מלבד ניסיון מפריד חבל קטיפה, הוסף כמה שיותר כיסאות בר סביב היקף המטבח שלך. זה יעניק לבני משפחתך ולאורחים את המטבח הנעים, הרגשה טובה, אך ימנע מהם מדרכך. אולי תצטרך להורות להם לשבת, אבל בסופו של דבר הם יקבלו את הרמז, זז! בחדר המשפחה שלך, שוב אכלס מקומות ישיבה ככל האפשר. אם אתה צריך להוסיף מקומות ישיבה נוספים ליד הטלוויזיה, אבל לשיחה הכסאות צריכים להיות בכיוון אחר, שקול כיסאות מסתובבים. הכיסאות זמינים במגוון סגנונות, הן מבדים והן מעור, ובדרך כלל עושים את העבודה.

לסיום, אלו הם קווים מנחים בסיסיים שיש לעקוב אחריהם בין אם אתה שוכר מעצב או לא. תמיד יהיו חריגים לכל כלל, אבל אל תפחד לנסות משהו חדש. התחלה בסיסית יכולה להיות עם צבע. אם אתה שונא את איך שהוא נראה, פשוט צבע עליו. שמור על זה פשוט, קל ותהנה. פילוסופיית בית העיצוב הבינלאומי, "מייפות את העולם, חדר אחד בכל פעם".

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *