היתרונות של קישוט עם שטיחי קיר גדולים

בעלי בתים רבים המחפשים לקשט את הקירות שלהם זנחו שטיחי קיר. רובם רק מסתכלים על ציורים, תצלומים וחפצים אחרים. זה חבל כי שטיחי קיר הם אחד מפריטי קישוט הקיר הייחודיים והאלגנטיים ביותר שאפשר למצוא.

בתור התחלה, שטיחי קיר מגיעים בגדלים רבים. בהתאם לגודל הקירות שלך, יהיה משהו שמתאים. אבל מה ההבדלים בין פיסת שטיח לציור קיר מסורתי? ומה היתרונות? מדוע בעל בית צריך לבחור שטיח על פני ציור? בוא נחקור כמה יתרונות.

שטיחי קיר ארוגים מסוגים שונים של טקסטיל כמו כותנה, צמר או פשתן. לפעמים, אמנים עשויים אפילו להשתמש בזהב, כסף או משי. כאשר נעשה שימוש בחומרים איכותיים יותר, השטיחים נראים יוקרתיים ואלגנטיים יותר. לא ניתן להשיג אפקט זה על ידי ציורים.

מבחינה היסטורית, שטיחי קיר שימשו רק משפחות אמידות לקישוט בתיהם. מכיוון שמשפחות אמידות מתגוררות בבתים ענקיים כמו אחוזות וטירות, גם השטיחים היו גדולים בצורה יוצאת דופן.

שטיחי קיר גדולים הם חלקים מרכזיים אידיאליים לקישוט קיר. אם יש שימוש בזהב, כסף או משי בשטיחי הקיר, התמונה תשקף אור והנוצץ ימשוך תשומת לב. זה לא נדיר לראות אורחים נכנסים לאולם גדול, וכשראו את השטיח הגדול, התנשף רך נמלט מהשפתיים כשהאורחים מביטים ביראה ותדהמה. כזה הוא ההשפעה העוצמתית של שטיח קיר גדול.

הבדל עיקרי נוסף הוא שמכיוון ששטיחי קיר ארוגים, הם יכולים לכלול דפוסים מורכבים שניתן להשיג רק בשיטות רקמה. שטיח גדול מאפשר לאמן להוסיף כמה שיותר פרטים ליצירה. כדי להשיג זאת, יש צורך בהרבה מיומנויות וסבלנות. עם זאת, התוצאה הסופית היא תמיד יותר משביעת רצון. אפשר לבזבז זמן רב בהתפעלות מהפרטים הקטנים הכלולים בפיסת שטיח גדול. זה נותן סיבה נוספת לבעל הבית לשקול שיש שטיח גדול כתצוגה מרכזית.

לבסוף, ציור גדול מסורבל להסתובב בו בגלל משקלו וגודלו. בדרך כלל, ברגע שמקבעים ציור גדול לקיר, קשה מאוד להוריד אותו. לעומת זאת, השטיח הגדול הוא נייד כיוון שהוא הרבה יותר קל וניתן לגלגל אותו. זה שימושי משתי סיבות. האחד, ניתן להוריד את השטיח בקלות בכל עת כדי לאחסן אותו. שניים, אם בעל הבית מעוניין בכך שהשטיח יוחלף או יסובב עם שטיחי קיר אחרים, ניתן להשיג זאת בקלות גם כן.

בהתחשב ביתרונות הרבים של שטיחי קיר גדולים, חבל אם כל בעל בית לא מצליח להתייחס אליהם כחלקי קישוט לקיר במרכז. רבים מהם אפילו מגיעים במחירים נוחים יותר מאשר ציורי קיר גדולים!

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *