אבל בלי קשר לעובדות האלה, שני אלה הם מושג שונה מאוד ונוטים לעקוב אחר ארכיטקטורת עיצוב שונה. UX הוא תחום תעשייתי ואנליטי בעוד ש-UI הוא יותר עיצוב גרפי כולל תחום שהוא הרבה יותר סבוך. אם תיקח דוגמה של גוף אנושי כמוצר, תראה שהעצמות מציגות את הקודים שנותנים לו סידור. האיברים נוטים לייצג את ממשק המשתמש שמתיישר ומתקדם מול הדעה למתן פעילויות החיים הבסיסיות.

בבסיסו, עיצוב ממשק המשתמש הוא המהות הבסיסית של הגוף, ההדגמה הכוללת. עיצוב ה-UX ועיצוב ה-UI הם אחד המונחים המבולבלים והמנוצלים ביותר בתחום המחלקה הטכנולוגית. ממשק משתמש ללא UX הוא כמו ספינה ללא עוגן, בעוד שה-UX ללא ממשק משתמש הוא כמו בלון ללא אוויר בתוכו. הבנה טובה של המוצר מתחילה ב-UX ואחריו ממשק המשתמש. אבל בסופו של דבר, שניהם חייבים לעבוד ביעילות וביד ביד לניצחון המוצר.

העובדה שלא ידועה לכולם היא שהפרטים המוקפדים של ה-UX יחד עם ה-UI אחראים לכל הנושאים הקטנים שמשפיעים לחיוב או לרעה על החוויה של אדם על מוצר מסוים או שירות שממותג על ידי הארגון. זה נוטה במיוחד לחרוג מהטווח של ממשק המשתמש מכיוון שהוא כולל בדרך כלל גורמים כמו תוכן מכריע, זמן טעינה מהיר שהוא די מועיל, כמו גם גורמים אחרים בעלי ידע כמו הסינרגיות המשובבות שנוטות ליצור זרימה אשר בתורה מעוררת דאגה אשר מקל על הישגים.

בעיקרון, מעצב צריך לזכור את העובדה שממשק המשתמש פירושו הכפתורים האמיתיים, הניסוחים והפיקסלים שנוטים להופיע על המסך. לכן, מעצב ממשק המשתמש צריך להיות מעוניין ומיומן בהקשר של איך לאפליקציה או לאתר יהיה התיעוד שלו על הממשק שיכלול כמובן את ההדמיה. כמו למשל האם הכפתורים יהיו כחולים או אדומים או אם ההדרגות שטוחות או אחרות וכל השאלות הבסיסיות הללו נוטות לקבוע את המבנה הכללי של העמוד.

יש גם מקרים שבהם מעצבי ממשק המשתמש צריכים להתמודד עם שאלות כמו האם עליו למקם את כפתור ההרשמה בחלק העליון של המסך, כי בהכרח הן מועילות מאוד. כעת הרעיון של עיצוב ה-UX הוא פיתוח איכותי ורמה הרבה יותר והוא מונח רחב יותר שכן הוא כולל לא רק את הממשק אלא גם את הסכמות השונות ושיתופי הפעולה הנתמכים על ידו. כמו שמעצב UX מיומן צריך להיות מסוגל להתמודד עם משתמש מופרע שנוטה להתקשר לקו העזרה בשילוב עם מודע לאופן שבו הפיקסלים צריכים להיראות על המסך.

בדרך כלל יש כל כך הרבה דברים שמעצב UX חייב לדאוג להם שהוא או היא נוטים להתעלם ממבנה הפיקסלים ברוב המקרים. הם ייטו לעבוד עם מעצב ממשק משתמש מיומן או במקרים רבים עם מעצב חזותי כדי להבהיר בעיקר את מצב העבודה של ממשק המשתמש. יש הרבה קשרי גומלין וחפיפה בין החובות של מעצב ה-UX וגם של מעצב ה-UI. לכן, כיום אנשי מקצוע רבים בעיצוב משתמשים הן במונחים של עיצוב UX והן בעיצוב ממשק משתמש באופן שניתן להחליף.

ההסבר המדויק והמדויק ביותר לשני המונחים הללו עדיין תלוי במידה רבה בעקרונות הארגון. עדיין מאמינים בעיקר שפרופיל התפקיד הבסיסי של מעצב ה-UI ומעצב ה-UX הוא שהם אחראים במידה רבה ליצירה, בנייה וסיווג של הממשק שיש לו תפקיד חשוב מאוד בהשפעה חיובית על המטרות העסקיות של החברה. לסיום ניתן לומר כי העבודה של מעצב ה-UX ומעצב ה-UI אינה קלה כלל וכלל ודורשת מיומנות, ניסיון ומומחיות רבה כדי לבצע את המשימה.

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *