ההבדל בין מעצב פנים למעצב פנים

כשמדובר בשיפורי הבית, לעתים קרובות אתה שומע את המונחים מעצב פנים או מעצב פנים. בדרך כלל מונחים אלה מוחלפים, אבל האם ידעת ששני אלה באמת שונים זה מזה? תן לנו ללמוד ולהבדיל בין השניים, אם אתה מעוניין להמשיך בקריירה באחד מהם.

ראשית הבה נבחן מה מעצב פנים עושה. הם אנשי המקצוע היצירתיים שעובדים על ההיבט המבני של הבית. הם צריכים לעשות עיצובים, סקיצות, תוכניות תחת קודים ותקנות בטיחות מחמירים. אבל לפני כן, מעצב פנים נדרש לקחת שיעורים כדי לקבל לפחות דיפלומה, עדיף תואר ראשון או אפילו להמשיך לתואר שני. לאחר מכן, הם עדיין נתונים לבחינות רישוי, שיאפשרו להם לעבוד במיוחד במדינות מסוימות. כמה מעצבי פנים שמקבלים מספיק השכלה וניסיון יכולים גם להמשיך לעבוד כאדריכלים מוסמכים.

מעצב פנים לעומת זאת לא דורש הכשרה רשמית כל כך ורישיון כדי לעבוד. דרישות ההכשרה שלהם פחות קפדניות. כמה מעצבים הם אוטודידקטיים, כל עוד יש להם את האסתטיקה הנכונה לייפות חלל, בעוד שאחרים יכולים לבחור לקחת תוכניות הכשרה קצרות או תואר עמית במכללה קהילתית.

אופי עבודתם משתנה גם בכך שמעצב פנים עוסק בעיקר במראה של חלל. זה יכלול דברים כמו אילו צבעים צריכים להיות הקירות, אילו וילונות ישלימו אותו, כמה כריות לכלול, או האם כדאי להניח שטיח באזור. הם יכולים אפילו לשנות את הרצפות או הפיתולים על התקרה, אבל הם לא יכולים לשנות שום מבנה עומד. בדיוק כפי שהכותרת שלהם מרמזת, הם עושים רק שינויים ושיפורים דקורטיביים.

מעצבי פנים עובדים באופן הדוק יותר עם אדריכלים, למרות שמעצבים אינם יכולים לשנות או להזיז מבנים נושאי עומס, הם יכולים לשנות את המתקנים שאינם נושאים עומס בחלל. כדי לעשות זאת, הם יצטרכו עיצוב, שיכול לנוע בין סקיצה לתוכנית שהוא יכול לרנדר גם בתלת מימד. הם גם עובדים עם אלמנטים אחרים כגון תאורה, דלתות או חלונות. זה גם מתפקידם לדאוג שעיצוב ייכנס לתקנות הבטיחות.

הדאגה של מעצב נוגעת יותר למראה הכולל של האזור, כולל האלמנטים האדריכליים שלו, בעוד שמעצב מוגבל רק בסידורים טובים למרחב מחיה טוב יותר.

אם מעצב פנים בוחר את סוג הרהיטים להציב בחדר, מעצב הפנים הולך צעדים קדימה כי הוא יודע לעצב, לבחור חומרים וליצור רהיטים. דבר נוסף הוא שמעצב פנים מתמקד בתחום אחד, בעוד שמעצב יכול לעבוד עם חללים שונים.

הבדלים אלו מבהירים כי א מעצב פנים ומעצב פנים הם שני מקצועות שונים. אמנם הם נמצאים באותו מגרש כדורים, אבל שניהם משחקים משחקים שונים.

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *