דליה לבתי ספר כפריים ועירוניים – יוזגט ניוז – יוזגת ברייקינג ניוז – חדשות יוזגת

מרצה בפקולטה לאמנויות ומדעים, המחלקה לפיזיקה, אוניברסיטת יוזגת בוזוק (YOBÜ), הפרופסור מתנדב כבר יותר מ-10 שנים במגוון רחב של נושאים ברמות השכלה שונות. ד"ר. מוסטפא בויוקאטה ממשיך בעבודתו באזורים כפריים, כולל אנשי אקדמיה ומומחים בתחומים שונים.

ביום שלישי, 26 בספטמבר 2023, נערכו תכניות "קריאה בכפר" ה-59 וה-60 בבתי הספר של הכפר פאקידאג והעיר אוזוקוואקי ב-26 בספטמבר 2023 בהנהגתו של מנהל מחוז החינוך הלאומי צ'קרק, זקי אקן, המושך אליו כל הזמן תשומת לב. . .

פרופ', מאקדמאים של YOBU שהעניקו ראיונות באירועים. ד"ר. מוסטפא בויוקאטה, פרופ. ד"ר. מהמד סגלאם ואסוק. ד"ר. ביקורי בית הספר של מוסטפא אוזלפי והמומחית אומית קרבקאק היו מקור לסיפוק לכל מי שהאזין להם. באירוע השתתפו אחמד ארדם ושריף דוגן, מנהלי סניפים של מינהלת החינוך הארצית במחוז.

"חינוך עמיתים הוא רב עוצמה בכיתות מאוחדות"

הפרופסור ערך את הביקור הראשון של האירוע בבית הספר היסודי Fakıdağ Osman Durmaz במחוז צ'קרק. ד"ר. מוסטפא בויוקאטה, בהרצאה שנשא בכותרת "גם אני יכול לעשות את זה", שוחח עם הילדים על נושאים רבים, החל מהעצים הנראים מהחלון, העלים שלהם ושינוי הצבע של העלים. לצמחים אחרים הגדלים בגינותיהם. הוא הדגיש כי ניתן לספק חינוך עמיתים לתלמידים בכיתות מרובות כיתות של בית ספר זה וכי תלמידים יכולים להשתתף ביישומי STEM בדרכים שונות בסביבה כפרית בדרכים פשוטות יותר ויותר. המורה גולדן ילניס, העוסקת בפעילות חינוכית בבית הספר, ציינה שביקור זה יהווה זיכרון בלתי נשכח ויפה לתלמידים וציינה שהילדים שמחו מאוד, הם מיד התחילו לקרוא את המגזינים שניתנו להם ולחשוב. הביקור הסתיים מוקדם עבורם ועבור מנהל מחוז החינוך הארצי זקי עקן ופרופ'. ד"ר. הוא הודה למוסטפא בויוקאטה.

"ביקורים אקדמיים מגבירים את החיוניות"

"גם האדריכל סינאן יכול לבוא מאוזוקאבק", "גם אני יכול לעשות את זה" במפגשים שנערכו עם תלמידים, מורים והורים של תלמידי בית הספר היסודי שאהיט אוזגור גנצ'ר באוזוקאבאק, מחוז צ'קרק. , 'סדנת הדרכה לפיתוח רעיון לפרויקט' ו' מציינים כי המידע משותף תחת הנושאים והכותרות 'אני אחראי גם על החינוך של ילדי', פרופ'. ד"ר. מוסטפא בויוקאטה אמר: "משתתפים, מורים ומנהלי בתי ספר חשפו כי ראיית סוגים שונים של אנשים בבתי ספר כפריים מגבירה את המעורבות וכי לביקורים של אקדמאים יכולה להיות השפעה בדרכים שונות. מנהל בית הספר, אורחן דוגן, אמר כי המורים והתלמידים מרוצים מאוד: "בימים אלה, כשבתי הספר זה עתה נפתחו, דנו אנשי האקדמיה בנושאים שנדונו במפגשים עם הורי התלמידים".

האחריות היא הדגש

פרופסור מנסה ליצור קשר עין עם תלמידים מכל הכיתות בבתי הספר שבהם הוא לומד, גם אם רק בקצרה, ולשאול אותם שאלות ולענות על שאלותיהם. ד"ר. מוסטפא בויוקאטה, ילדים חייבים להיות אחראים. המעמדות הגבוהים היוו דוגמה למעמדות הנמוכים. הוא הביא דוגמאות ממדענים פורצי דרך. יש צורך לעשות משהו, לא משהו. הוא גם נגע בחשיבות החלומות של ילדים. הוא ציין שהוא תמיד יכול להיות מופתע מהחלומות הנפלאים של התלמידים.

בפנייה להורי התלמידים, הפרופסור מנסה להשתמש בשפה משכנעת כדי להיפטר מהטעויות הסטריאוטיפיות ואף מזרזות בחברה, תוך שהוא מזכיר את הצורך להכיר בכשרונות ובנטיות הגלומות בטמפרמנט הילדים. ד"ר. בויוקאטה דיבר על זיכרונות ילדותו ואמרנו שמדענים חלוצים רבים התחנכו באזורים שונים בעולם ובכפרים ונתנו דוגמאות. בעזרת דוגמאות קצרות וקטנות, הסברנו למורים את האסטרטגיות לפיתוח רעיון לפרויקט. "הדגשנו את הגיוון בפרופיל המורה ואת ההיבטים החיוביים של בתי הספר הכפריים והזכרנו למורים העובדים בבתי הספר הללו, שאותם כינה 'מכללות כפריות', את חובותיהם".

"חייבים לגדל אנשים טובים"

תוך שימת דגש על חשיבות גידול אנשים טובים, פרופ. ד"ר. מחמד סגלם נגע בחשיבות החינוך וציין שכל אחד מאיתנו אחראי.

מדבר על היתרונות של קבלת חינוך בכפר בעידן שלנו, פרופ. ד"ר. מהמט סגלם שיתף מידע שהקל על ההבנה שסביבה חינוכית שבה האדם מקבל תהליך הכשרה מוסמך יותר לאור השינויים המתרחשים מדי יום, קיימת בשירות האנושות וסייעה להעלאת המודעות בקרב התלמידים בנושא זה. לְהִתְיַחֵס. . בחברה של היום, הצורך בחינוך אנשים טובים נחשב לנושא נפוץ של כל המדינות והאנושות, ובעניין זה נחשף כי לבתי הספר באזורים הכפריים והעירוניים של טורקיה יש עדיין פוטנציאל חזק מאוד. מאז עבד כמורה והחל את חייו האקדמיים, פרופ. ד"ר. נצפה שמהמד סגלאם אמר היה מרשים הן למורים והן לתלמידים.

מושם דגש על חינוך לערכים

אם מדברים על החשיבות של הילדים של היום בבניית העתיד, Assoc. ד"ר. בראיונותיו הדגיש מוסטפא אוזלפ חינוך ערכי במסגרת עקרונות הזכויות, החוק, הצדק, האמת והיושר. הפרופסור-החבר מפרט שכדי שתלמיד יגדל את עצמו מצויד וממוקד מטרה, עליו להבין תחילה את מהות החינוך הערכי וליישם אותו בדרכים מוסריות. ד"ר. מוסטפא אוזלפ; הוא גם הדגיש כי אסור לסטודנטים להיות חרדות, מתח ולחץ על מנת לרכוש מקצוע עתידי, למצוא עבודה ולהגיע לתפקידים ותפקידים שונים. לדבריו, יש צורך להתמקד ביעדים ובחלומות ולעבוד קשה. הוא הסביר בדוגמאות שאנשים שעובדים קשה ורודפים אחר מטרותיהם וחלומותיהם משיגים את יעדיהם במידה רבה.

Assoc. ד"ר. מוסטפא אוזלפ דיבר על החשיבות של ללמד את התלמידים מה צריך לעשות לטובת האנושות.

תקשורת, מוטיבציה, אוניברסיטה

אחת מהדוברים המתנדבים של האירוע, המומחית אומית קרבקאק אמרה: "איך נוכל להצליח בכיתה? מהם ארבעת גורמי ההצלחה החשובים ביותר? מהן שיטות לימוד קבועות ויעילות? איך לשמור על האנרגיה והמוטיבציה שלנו בבית הספר? מהי תקשורת? מהם כלי תקשורת? איך אנחנו מתחברים לאנשים? מה זה מדע מהם ענפי המדע? איך להיות מדען? אתה מכיר את אוניברסיטת יוזגת בוזוק?" הוא שיתף מידע שימושי ומעשי עם סטודנטים בנושאים כמו תקשורת, מוטיבציה ומושגים באוניברסיטה.

תודה

הם גם לקחו מתנות של ספרים וחומרים לתמיכה בפעילויות חינוכיות, שחולקו לתלמידים והוערכו בבית הספר. פרופסור מאוניברסיטת Kütahya Dumlupınar על תרומתם. ד"ר. Kâzım Uysal, פרופסור מאוניברסיטת אנקרה Yildirim Beyazıt. ד"ר. יוסל אחר, פרופסור מאוניברסיטת אורדו. ד"ר. Sadula Gulten, Assoc. פרופסור מ-YOBU. ד"ר. מהמד בקיר, מרצה בדימוס אמין צ'יגדם ישיל, בעל זיכיון של הוצאת Kashif Çoçuk Emrula Koker, נשיאת ארגון המורים המתנדבים בטורקיה Dr. הם הודו לאברהים ארדואן, למורה בדימוס סלמי טנוגלו, נשיא אגודת המשוררים והסופרים של יוזגט, למחנך-סופר אחמד סרגין, למורה מוראט אקפינר מקייסרי, למורה נשה אופלז מירקוי ולכל המתנדבים שתמכו בחינוך.

מטעם מנהל החינוך הארצי של מחוז צ'קרק, זקי עקן, הוענקו תעודות הוקרה לדוברים ששיתפו מידע רב ערך באמצעות סמינרים וראיונות לאחר האירועים. מסתבר שתכניות נפלאות אלו "פעילויות קריאה בכפר" אשר מושכות תשומת לב בפן משנה משחק ומראות שההזדמנות הזו תמיד קיימת עבור מי שרוצה לקדם את החינוך ואשר זכתה להכרה ולהערכה רבה מיום ליום. היום חייב להימשך. (מרכז מידע)

Source link

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *