גלה את סגנון עיצוב הפנים שלך

לפני שמתחילים כל פרויקט עיצובי, חשוב לגלות את האסתטיקה של עיצוב הפנים שמתאימה לכם. לעתים קרובות, הארכיטקטורה של החלל שלך יכולה לעזור לתת את הטון עבור הפנים; לחילופין, אלמנטים עיצוביים מנוגדים יכולים לשמש כדי לבטא את הסגנון האישי שלך. עם ז'אנרים עיצוב רבים לעבוד בתוכם, הבנה כללית של כל אחד מהם יכולה לשמש בסיס להתחיל להגדיר את החזון שלך.

להלן דוגמה מז'אנר העיצוב הנפוץ ביותר. יש עוד הרבה שכדאי לקחת בחשבון בעת ​​הקמת סגנון העיצוב האישי שלך ולעתים קרובות, אלמנטים מז'אנרים מסוימים יכולים להשלים אחרים כדי ליצור חלל שהוא ייחודי לך. ישנן דוגמאות רבות לסגנונות אדריכליים ועיצוב פנים שניתן לראות ברחבי אזור סיאטל.

עַכשָׁוִי

סגנון עכשווי מוגדר על ידי קווים נקיים, אלמנטים פיסוליים ושימוש שנחשב בקפידה בצבע. פריטי ריהוט מורכבים מקווים ישרים ומהווים שילוב אמנותי של עץ, טקסטיל ומתכות. לבנים ונייטרליים מודגשים לעתים קרובות על ידי צבעים נועזים. מרקם הוא היבט חשוב של עיצוב עכשווי כדי להבטיח שלחלל יש אסתטיקה מזמינה במקום להרגיש קר ומחמיר. המוקד של עיצוב עכשווי הוא הפונקציה תחילה. קישוט למען מילוי חללים ריקים נשמר למינימום; בעיצוב מודרני, חלקי הדגשה משולבים אסטרטגית כדי לשרת מטרה תוך הוספת עניין ויזואלי.

מָסוֹרתִי

בניגוד לעיצוב עכשווי, חללים מסורתיים כוללים רהיטים ודגשים בעלי עיצוב חינני ונוי. בדים לרהיטים, חלונות וחלקים אחרים של הבית ישקפו אלגנטיות באמצעות שילוב של הדפסי פרחים, דפוסי דמשק ופסים. לעתים קרובות נעשה שימוש בכיסאות עם גב כנפיים, שולחנות עם רגלי טפרים ופריטי ריהוט המאזינים למאות ה-18 וה-19. . חללים מתואמים מאוד הם סימן מסחרי של עיצוב מסורתי, שבו טקסטיל נישא לכל אורכו, בשימוש על רהיטים מרופדים, טפטים מעוצבים וחלונות משלימים.

קלַאסִי

עיצוב קלאסי מוגדר על ידי סימטריה, איזון ושימוש בנקודות מוקד גדולות. סגנון יווני ורומי מעניק השראה לז'אנר העיצובי הזה שספוג מסורת קלאסית. ההשראה שואבת מתקופות היסטוריות שבהן דגש על סטיילינג מפואר ואיזון ללא רבב הם מאפיינים מרכזיים. העיצובים מתרכזים במוקד מרכזי כמו גרם מדרגות מפואר או אח מעוטר, תוך שמירה על סדר קפדני של הרהיטים. דפוסי ריפוד נשמרים למינימום, כדי לשים דגש על הארכיטקטורה והעיצוב המעוטר.

מדינה

עיצוב בהשראת מדינה יכול לשקף מדינה אמריקאית, צרפתית או שוודית. בכל הסגנונות המטרה היא נוחות ויושר בעיצוב. רהיטים מיוצרים בעבודת יד או עשויים להיראות כך ומציגים חומרים במצבם הטבעי יותר, הלא גמור. קישוט מורכב לרוב מחפצים עתיקים או מזויפים המשקפים את החיים במדינה. דפוסי בד משקפים נושאים חקלאיים המודפסים על אריחים ומצעים מולבנים. צבעים מושתקים בדרך כלל כדי ליצור אסתטיקה שקטה וחמימה.

לאחר שתחשוב על כיוון העיצוב שלך, אתה יכול לקחת על עצמך את פרויקט העיצוב שלך או לבקש עזרה מקצועית. האגודה האמריקאית למעצבי פנים (ASID) יכולה לעזור לך למצוא מעצב בעל מוניטין באזור שלך. אם אתה מחפש א מעצבת פנים ASID בסיאטלקבוצת NBDesign מוכנה לקחת על עצמה את החלל הביתי או המסחרי שלך.

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *