ברוכים הבאים לרואנדה – ממלכת הגורילות!

רואנדה מלאה פלאים!

מי שנהנה מתיירות בטבע ימצא את "ממלכת הגורילות" ברואנדה, אומה אפריקאית זעירה שהתפרסמה בספרה של דיאן "גורילות בערפל" (1983). באופן מוזר, יונקים אלה חיים באחת המדינות היפות ביותר באפריקה, שם יש נופים ייחודיים ומרהיבים – חווית חג של פעם בחיים! בשנות ה-80, מיס, חוקרת טבע בעלת שם עולמי, אמרה פעם על רואנדה, "בכל מקום שאתה מסתכל יש יופי". ללא ספק, האומה האפריקאית מלאה פלאים!

"שוויץ" האחרת

הארץ בגודל ניו המפשייר זכתה לכינוי "שוויץ של אפריקה" בגלל האגמים המדהימים וההרים המרהיבים שלה. אכן, לעולם לא תמצאו עוד מדינה כמו רואנדה! ללא היתרונות הפיננסיים של כל כך הרבה מיעדי התיירות המובילים בעולם, לרואנדה יש את אחד ממספר המבקרים הגבוה ביותר לקילומטר רבוע בעולם! התיירים מגיעים ממקומות שונים בעולם – מקנדה ופינלנד ועד אוסטרליה והרפובליקה העממית של סין. אין ספק שעתיד התיירות במדינה נראה מבטיח.

בניגוד למספר מדינות בעולם, רואנדה היא אחת המדינות הבטוחות ביותר ביבשת אפריקה. הדוגמה הטובה ביותר: בשנת 2008 היו מיליון מבקרים – יותר מכמה רפובליקות באמריקה הלטינית ושיא עולמי למדינה זעירה על פני כדור הארץ. מאז, רואנדה היא דוגמה בעולם.

הלב של אפריקה

הארץ בגודל ורמונט היא מדינה אפריקאית ללא מוצא לים, הגובלת בטנזניה, בורונדי, אוגנדה והרפובליקה הדמוקרטית של קונגו. שטחה של 10,200 מיילים רבועים – היא קטנה במעט מבלגיה – מונה כ-10,000,000 תושבים. לאומה הקטנטנה נוף מרהיב, כולל הרים מושלגים, יערות טרופיים עבותים, רמות והרי געש. קריסימבי, הפסגה הגבוהה ביותר במדינה, מתנשאת לגובה של 14,787 רגל מעל פני הים.

קיגאלי, בירת רואנדה, היא המרכז הכלכלי, התעשייתי והתרבותי החשוב ביותר ברפובליקה האפריקאית. זהו אחד המקומות הצבעוניים ביותר באפריקה. כלכלת קיגאלי מבוססת על מסחר, תיירות ושירות ממשלתי. כמה סוחרים מוכרים את סחורתם ברחובות או בשווקים פתוחים. בנוסף לקיגאלי, יש למדינה שלוש ערים נוספות: רוהנגרי, בוטארה וגיסני.

ממלכת הגורילות!

בשל הקצב המהיר של התיעוש וההתפתחות האנושית, שמורות הטבע הולכות ונעלמות. עם זאת, יוצאת דופן אחת היא האומה האפריקאית שמדרום לסהרה רואנדה, מושבה בלגית לשעבר עד 1962. המאפיינים של המדינה האפריקנית השתנו לאט מאז שהייתה במקור מונרכיה. ואכן רואנדה היא מיקום מושלם עבור תיירים ואוהבי טבע! לפחות עשרה אחוזים ממשאבי הקרקע הטבעיים של המדינה מוקדשים לשימור. ולכל פלא טבע יש מגוון רחב של פעילויות תיירות אקולוגית.

כשהטבע יצר את רואנדה הוא שם אינספור הרי געש, אגמים והרים, אבל גם גורילות, אחת החיות המרתקות ביותר. קופים אלה חיו בדרך כלל במשך 35 שנים, וזכר בוגר הוא בגובה של כ -180 מטר ומשקלו כ -220 קילוגרם. יחד עם אריות ופילים, גורילות ההרים הן אחד היונקים הפופולריים ביותר ביבשת אפריקה. מצד שני, פרימטים אלה העניקו השראה לדור שלם של חוקרי טבע בעולם. יתר על כן, קופים אלה הפכו את הרואנדים גאים בארצם. מסיבה זו, בולי דואר רבים הונפקו לכבודו על ידי ממשלת רואנדה. בנוסף לכך, הארץ בגודל מסצ'וסטס היא ביתם של קיוויטה איזינה, טקס לאומי שנתי של מתן שם לגורילה שזה עתה נולדה. מאז, קיוויטה איזינה היא אחת החגיגות החשובות ברואנדה.

בפינה זו של הפלנטה, תוכלו לראות ולצלם גורילות הרים. ישנם מספר סיורים המאפשרים לתיירים לבקר באזורים של פרימטים. כאן תוכלו גם לבקר במקומות בהם דיאן חקרה וכתבה מספר מאמרים (מרכז המחקר קריסוק, למשל). ב "ממלכת הגורילות", אתה יכול גם למצוא דוגמאות של אהבה ושיתוף פעולה. אין ספק שלפרימטים יש קשרי משפחה חזקים. בניגוד למה שאנשים מסוימים מאמינים לגבי גורילות, בעלי החיים האלה שלווים ונחמדים.

מסיבות אלה, חוקרי טבע רבים שמו עיניהם על רואנדה, כולל ופסקל סיקוט. במהלך המפגש הראשון שלה עם הקופים, אמרה, " הצליל קדם לראייה. הריח הקדים את הצליל בדמות ניחוח מוסקי מהמם, דמוי אדם. האוויר נשכר לפתע על ידי סדרה גבוהה של צרחות ואחריה רונדו קצבי של פעימות חזה חדות של פוק-פוק מזכר כסוף גב גדול… מיד אניכפי שנדהם מהפאר הפיזי של הגופים הענקיים השחורים-סילוניים המתמזגים על רקע שטיפת הצבעים הירוקים של עלוות היער העבותה". היא, שהגיעה מסן פרנסיסקו, קליפורניה, מתה בסוף שנות ה-80, אך פירות מאמציה ממשיכים לפרוח בממלכת הגורילות במאה ה-21. כיום מיס היא גיבורה לאומית ברואנדה ובאפריקה.

מקדש של יופי בתולי

הפארק הלאומי הרי הגעש הוא אחד המקומות היפים ביותר על פני כדור הארץ. התכשיט הרואנדי – הפארק הלאומי העתיק ביותר במדינה – בהרי וירונגה בצפון מערב רואנדה הוא מקלט לגורילות הרים, מין בסכנת הכחדה. שמורת חיות בר זו מעניקה הזדמנות לראות את גורילות ההרים במלוא הדרו וחינניותו, הנוף מרתק והג'ונגל מלא הפתעות. פארק הרי הגעש היה המקום בו התגוררה דיגיט – גורילת ההרים המפורסמת ביותר בעולם.

המוזיאון הלאומי של רואנדה

בנוסף לשמורות הטבע ושמורות הטבע שלה, רואנדה מתגאה בפלאות אחרות: מוזיאונים, ארמונות ומרכזי תרבות. אחד מהם הוא המוזיאון הלאומי של רואנדה, המכיל אוצרות רבים של התרבויות העתיקות במדינה. מאז, יש גם אוסף שלם של חפצים מקומיים. בנוסף לתצוגות החפצים שלו, המוזיאון הלאומי מספק מידע נרחב על ההיסטוריה של רואנדה. לבסוף, הוא נחשב לאחד מציוני הדרך ההיסטוריים החשובים ביותר במדינה.

הארמון המלכותי ניאנזה

אחת האטרקציות התיירותיות העיקריות ברואנדה וחובה לכל המבקרים היא הארמון המלכותי ניאנזה, פנינה הן בארכיטקטורה והן בעיצוב פנים. זהו העתק של בית המלוכה לשעבר, שהיה בעבר ביתה של המלוכה הרואנדית. רוב המבנה הוא של עיצוב בהשראה אפריקאית וצרפתית. מאפיינים ציוריים אלה הופכים אותו לבניין ייחודי במדינה. כאן תוכלו למצוא את כל האלגנטיות של אחת המונרכיות האחרונות ביבשת אפריקה. מונרכיה זו הייתה אחת הממלכות העתיקות והמבודדות ביותר ביבשת. תחת אווירה זו, אתם עשויים להרגיש שצעדתם מאות שנים אחורה לתוך הקסם של עידן הזהב. ואכן, ביקור בארמון המלכותי Nyanza בהחלט מומלץ.

ארץ ההפתעות הנעימות

לפארק הלאומי אקאגרה יש הרבה מה להציע לחובב הטבע, עיתונאי חיות הבר והתייר. מגוון ייחודי של יונקים פראיים מרתקים חיים שם, מצבאים ואימפלות ועד זברות וג'ירפות. הביקור בו הוא חוויה בלתי נשכחת. הצמחייה הצפופה שלה היא גם ביתם של ציפורים אקזוטיות. כיום משתרע הפארק הלאומי על פני 2,500 קמ"ר.

הפארק הלאומי יער ניונגווה

הפארק הלאומי יער ניונגווה הוא אחד המעניינים ביותר מכיוון שבתוך שטח של 1000 קמ"ר ניתן לראות חיות בר בסביבתן הטבעית, כולל שימפנזים, קופים, קולובוס אנגולה ובבוני זית. זה יהיה טיול שייזכר מזמן. על יופיו הטבעי הייחודי (ישנם 100 מינים של סחלבים), מקלט טבעי זה מתחרה עם הפארקים הלאומיים היפים ביותר בעולם. בינתיים, זהו גם אחד הפארקים הלאומיים העשירים בעולם במונחים של ציפורים (300 סוגים שונים של ציפורים!).

אטרקציות נוספות ברואנדה

מבקרים זרים רבים נוהרים לאגם קיוו – זהו אחד האגמים הגבוהים ביותר באפריקה הניתנים לניווט – כדי ליהנות ממזג האוויר המתון ומהנוף המדהים. מאז, דבר מצוין לקנות הוא חבילה של "קפה Maraba". כמו ברזיל, קולומביה ואתיופיה, גם רואנדה מפורסמת בזכות הקפה המצוין שלה. הקרקע בגודל של ניו המפשייר סומכת על קפה כהכנסה הגבוהה ביותר שלה.

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *