אתיקה מקצועית למעצבי פנים

למרות שכולנו שמענו את הדברים האלה בעבר, קל להיקלע להמולה של עסקי עיצוב עסוקים ולשכוח חלק מהיסודות, כמו אתיקה מקצועית וסטנדרטים. כמעצבים עוסקים, עלינו להתנהג תמיד בצורה אתית ומקצועית.

עם זאת, אתה לא תמצא חן בעיני כולם כל הזמן. אפילו הקפדה על ההנחיות המחמירות ביותר, סביר להניח שתחווה קונפליקט ותסכול, כמו גם סיפוק והתרגשות. אז היו מודעים לתחומים העיקריים של חששות אתיים מקצועיים שעלולים להשפיע על היחסים שלכם עם לקוחות, ספקים ואנשי מקצוע אחרים. קשה לבנות מוניטין וקל לאבד, אז זכור תמיד את הדברים הבאים:

o פרסם חשיפה מלאה ללקוחותיך, תוך הבהרת היקף ועלות העבודה. לדוגמה, אל תגיד ללקוח שתגבה רק עמלה קטנה, כאשר אתה מתכוון למכור רהיטים קמעונאי ללקוח ולהרוויח 50 אחוז.

o זכור את טובת הלקוחות שלך בכל עת, הגן על בטיחותם ובחר בפתרונות בריאים וידידותיים לכדור הארץ במידת האפשר. ציית לכל החוקים, הקודים והתקנות.

o אל תבצע שינויים באיכות, בכמות או בחומרים כדי להגדיל את העמלה שלך. הפיתוי הזה הוא הגדול ביותר כאשר פרויקט חורג מהתקציב. שינוי איכות החומרים בהצעות המצוטטות או ציון פריטים יקרים מדי רק כדי להגדיל את העמלה הכוללת אינו נוהג טוב.

o כבד תמיד את הסודיות והפרטיות של הלקוחות שלך. אל תדון בתקציב של הלקוח שלך עם ספקים ועם צדדים שלישיים שחויבו בחוזה.

o התייחסו לספקים שלכם ולאנשי מקצוע אחרים ביושר וביושרה. לעולם אל תעביר את האשמה על מישהו אחר אם עיכובים או בעיות הם תוצאה של טעויות שלך או חוסר בזמן.

o תמיד לעמוד בהתחייבויות הכספיות שלך. שמור תיעוד של כל העסקאות הפיננסיות.

o תהיה כנה.

הקפדה על הנחיות אלה לא רק תשמור על מודע שלך ברור, תאפשר לך להתמקד בעבודת עיצוב איכותית, אלא גם תזכה אותך בהפניות רבות מלקוחות מרוצים.

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *