אתה לא יכול להיות תומך של נאט"ו ותומך בעזה.

אנו נמצאים בימים אלו, בהם עלה מספר האנשים שמתו כתוצאה מהפצצות ישראליות בעזה, מחציתם ילדים, על עשרת אלפים, ועדיין לא ידוע כמה אנשים נמצאים מתחת להריסות.

עבור המדינות האימפריאליסטיות ואחרות, במיוחד ארה"ב, שהיא התומכת הגדולה ביותר בתוקפנות של ישראל, השאלה היא לא כמה אנשים מתים. עבורם, הנושא הזה מתמקד במספר נושאים, כמו הבטחת ביטחון ישראל, הגנה על האינטרסים האזוריים של האימפריאליזם, כיתור איראן ושבירת ציר ההתנגדות והמשך התהליך שהתחיל עם ה-BOP. אלו הכותרות שכולם מכירים.

דבר נוסף שידוע הוא עמדתם ומעשיהם, שמתיימרים להיות נגד נטיות האימפריאליזם הללו ואומרים שהם תומכים ב"עניין הפלסטיני", אך למעשה מחליפים את האינטרסים של האימפריאליזם וישראל מהעבר להווה. ממשלת AKP, או בכלל, האיסלאמיסטים בארצנו, היא הדוגמה הבסיסית ביותר לכך. לכן, אנו צופים בגרסה חדשה של הסרט בשם "העניין הפלסטיני והצביעות של האיסלאמיסטים" לדורות חדשים.

Of course, it can't compare to the tens of thousands who died in Gaza, but ten Turkish citizens were killed by Israel on the Mavi Marmara ship, which sailed in support of Palestine. את השאר צפינו בשידור חי. ביוני 2010, לאחר תקרית המאווי מרמרה, היחסים בין שתי המדינות נעשו מתוחים, וטייפ ארדואן, שהיה אז ראש ממשלה, הגביר את מנת הרטוריקה האנטי-ישראלית שלו. עם זאת, עד 2016, ה-AKP שוב החלה לנרמל את היחסים עם ישראל. דיברו על הסכם הנורמליזציה עם ישראל משנת 2016, ארדואן מתח ביקורת על IHH, האדריכלית של תקרית המרמרה, ואמר: "אנחנו עושים צעד על בסיס בינלאומי. "האם ביקשת מראש הממשלה של אותו יום להביא סיוע הומניטרי כזה מטורקיה?" היא אמרה. השאר ידוע. ישראל שילמה 20 מיליון דולר בכספי דם למשפחות ההרוגים בתקרית, משרד התובע הראשי של איסטנבול החליט שלא להעמיד לדין חיילים ישראלים, והמרמרה נמכרה תחילה ולאחר מכן פורקה. "איך למכור את המטרה הפלסטינית?" זו הייתה עונת 2010-2016 של הסרט.

באשר להיום, נראה ש-IHH, ששיחק בתפקיד מוביל בתקרית המאווי מרמרה, ירדה הפעם לקטגוריית השחקנים התומכים. בסוף השבוע האחרון ערכה IHH, שאין לה שום קשר לאנטי-אימפריאליזם, עצרת באיצירליק, שמשכה את תשומת הלב של כולם. די במילים הבאות בנאום של נשיא IHH על הסכסוך בין המשטרה לפעילים כדי להבהיר שהאירוע היה על תיאטרון האוהלים: "באנו לתת יד לנשות וילדי עזה בשעה השולחן. ייחתם הסכם ביניים על נשים וילדים בעזה והילדים והנשים יסולקו. כעת מי שיעשה זאת יגרום למותם של נשים וילדים בעזה. "הם לא יודעים על זה בכלל".

These words came while the US Secretary of State was in the region on a trip to Palestine, Jordan, Cyprus, Israel and Turkey, just hours before arriving in Turkey; מנהל ה-CIA כיממה לפני היציאה למזרח התיכון; זה נאמר בזמן שישראל המשיכה להפציץ את עזה. נשיא IHH יכול להתפאר ב"אנטי-אמריקניות" שלו על ידי גיוס אלפי אנשים סביב בסיס אינסירליק, אבל מה שנעשה הוא רק עסקת צד. מה שמכונה "הפסקת האש להוצאת נשים וילדים מעזה" היא ללא ספק תופעה שאמריקה ואפילו ישראל רוצות ומעלות על סדר היום. הסיבה ברורה. הכיבוש הקל של ישראל בעזה והפתרון לבעיה הפלסטינית יידונו מעתה ואילך.

עם זאת, הדבר הראשון שצריך לקרות כדי לפתור את הבעיה הפלסטינית צריך להיות מתואר כעצירת ישראל ונסיגה מהאזור. מעבר לכך, המסחר לא יוביל לשום דבר מלבד החתירה לאינטרסים של האימפריאליזם והציונות. הנה "איך למכור את המטרה הפלסטינית?" עונה חדשה של הסרט. מי שחותם בטוח…

בתקופה כזו, ביקורו של שר החוץ האמריקני בטורקיה והקמת שולחן המשא ומתן קשורים למכלול האינטרסים שהזכרנו בתחילת הכתבה, ובמרכזם ישראל והאימפריאליזם. עם זאת, איננו יכולים להפסיק לספור את הסתירות והצביעות של המעצמה הפוליטית ותומכיו, במיוחד האיסלאמיסטים, בסדר היום הזה.

בשם התיווך באג'נדה של אוקראינה תכניס את האימפריאליזם לשולחן, תמכור מל"טים לאוקראינה, ואז תדבר על נושא פלסטין. אין מצב, כי הממשלה הניאו-פשיסטית של אוקראינה תומכת בישראל.

טאיף ארדואן מאשר את חברותה של שבדיה בנאט"ו ושולח אותה לפרלמנט. אינך יכול להגן על המטרה הפלסטינית בזמן שאתה תומך בהרחבת נאט"ו ובחברותה של שוודיה. נאט"ו מייצג ארה"ב. ספינות מלחמה אמריקאיות נמצאות בשערי עזה. הכנסת שבדיה לנאט"ו פירושה חיזוק יד האימפריאליזם במלחמת אוקראינה-רוסיה. Imperialism, which has been relaxed in Ukraine, will be relaxed in Palestine, making things easier for Israel. לכן אתה לא יכול להיות בעד נאט"ו ופרו-עזה.

יו"ר ה-MHP, שותף לברית העם, קורא "חיילים טורקים לעזה". הדרך לתמוך בעניין הפלסטיני היא לא לשלוח לשם חיילים טורקים, אלא להיפך להגן על יציאת ישראל ולהתנגד להתערבות אימפריאליסטית מהחזית. לקריאתו של בהצ'לי אין משמעות אחרת מלבד כניסתו הצבאית של האימפריאליזם לאזור בימים הקרובים בשם "שמירה על השלום". זה מה שקרה ביוגוסלביה. על ידי שליחת חיילים לעזה, תהיו רק בצד של אמריקה, לא בעניין הפלסטיני.

אי אפשר להגן על המטרה הפלסטינית בזמן שיחסי הסחר עם ישראל נמצאים בשיאם. ממשלת AKP לא עשתה דבר כדי לחזק את הבסיס שלה באמצעות האיסלאם. היום הם תמכו בעניין הפלסטיני. עד כדי כך שהם לא חגגו את יום השנה ה-100 לרפובליקה בקיום עצרת בעזה ב-28 באוקטובר, ואמרו שזו הזדמנות. עם זאת, הנתונים אומרים בדיוק את ההיפך: היקף הסחר בין טורקיה לישראל, שעמד על 1.41 מיליארד דולר ב-2002, יגדל ל-8.91 מיליארד דולר ב-2022. מאזן הסחר היה לטובת טורקיה. אתה לא יכול להיות בעד עזה על ידי יצירת קשר מסחרי כזה עם ישראל. הצעדים שננקטו הם פוליטיקה הרואית, מסחר ודמעות תנין.

טייסים ישראלים שאומנו בקוניה מפציצים היום את עזה. פלדה שמיוצאת מטורקיה לישראל הופכת לפצצה ופוגעת בתושבי עזה. מצד שני, האסלאמיסטים ממשיכים לחקות את התרחישים של האימפריאליסטים. ביניהם, אין ערובה שאין משא ומתן על כמה ישלמו לאדם כדי להביאם מעזה לטורקיה.

מטרת פלסטין היא מטרה אנטי-אימפריאליסטית, ולכן היא מושא מאבק עבור מהפכנים. מצד שני, המטרה הפלסטינית של האיסלאמיסטים, ממשלת ה-AKP ותומכיהם מורכבת מפוליטיקה של גבורה ותקיה.

Source link

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *