איך להפוך למומחה אבטחת סייבר?

מומחי אבטחת סייבר מבצעים עבודה חשובה בהגנה על מידע ותקשורת דיגיטלית רגישים. אנשי מקצוע אלה פועלים כדי להבטיח אבטחת מידע עבור צרכנים, סוכנויות ממשלתיות וארגוני בריאות.

מומחי אבטחת סייבר עושים עבודה דומה למומחי אבטחת מידע. עם זאת, זה יכול להתמקד יותר בחומרה. מומחים אלו מתכננים ומנתחים מערכות אבטחה ארגוניות. מומחי אבטחת סייבר בוחנים תחומים בעלי השפעה אפשרית ברשתות מחשבים מחוברות. לאחר בדיקות אלו, הוא מאמת את ממצאיו ומציע פתרונות לפרצות אבטחה. תואר כיצד להפוך למומחה אבטחת סייבר ולהשתתף בהכשרה מוסמכת בתחום עושים את כל ההבדל.

אבטחת סייבר צעד אחר צעד

אנשי מקצוע אלה גם מאמנים את עמיתיהם על שיטות עבודה מומלצות. כי הפרות יכולות לקרות בטעות או בכוונה על ידי שחקנים גרועים בחברות. מומחי אבטחת סייבר חייבים להתעדכן בשינויים בתעשייה על ידי מחקר איומים מתעוררים ותיקון.

סולם שכרמדווח כי השכר השנתי החציוני עבור אבטחת סייבר הוא בסביבות $92,000. עמלות אלו בדרך כלל גדלות עם הניסיון. מומחי אבטחת סייבר צופים צמיחה חזקה בתעסוקה בעשור הקרוב. לדוגמה, הלשכה האמריקאית לסטטיסטיקה של העבודה צופה עלייה משוערת של 35 אחוז בתעסוקה עבור מנתחי אבטחת מידע מ-2021 עד 2031.

התחומים של אבטחת סייבר, אבטחת רשת, אבטחת מידע ואבטחת תשתיות מבולבלים לרוב. אבטחת רשת עוסקת יותר בהגנה על אלקטרוניקה מקושרת מפני פגיעה. לאבטחת מידע יש חפיפה מסוימת עם אבטחת סייבר. למעשה, אבטחת סייבר היא תת-קבוצה של אבטחת מידע. אבטחת מידע מקיפה מידע דיגיטלי ופיזי בכל הסביבות. אבטחת תשתית כוללת הגנה על נכסים פיזיים ודיגיטליים באמצעות הארכיטקטורה עצמה.

כדי להיות מומחה אבטחת סייבר, עליך להיות בעל תואר באבטחת מידע או נושא קשור. עם זאת, השלמת הכשרה פורמלית, כמו מחנה אתחול אבטחת סייבר, גם עושה הבדל משמעותי. הרשימה הבאה כוללת את אישורי אבטחת הסייבר הנפוצים ביותר:

  • מומחה מוסמך לאבטחת מערכות מידע (CISSP)
  • מבקר מערכות מידע מוסמך (CISA)®
  • האקר מוסמך (CEH)
  • אבטחה+, יסודות אבטחת מידע (GISF)
  • מוסמך אבטחת מערכת (SSCP)

משרות מתמקדות בדרך כלל בבעלי תואר ראשון/עמית בתחום. בנוסף, גיבוי זה עם הסמכה מקצועית כמו זו שלמעלה עושה את כל ההבדל.

Source link

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *